0

Koreański producent sporo się natrudził jeśli chodzi o premierę najnowszego składanego telefonu. Tak na dobrą sprawę model ten został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany pod koniec ubiegłego roku, od tego czasu minął prawie rok, a telefon dopiero teraz zaczyna debiutować na różnych światowych rynkach. Samsung przy pierwszej próbie wypuszczenia na rynek tego telefonu poległ, ale we wrześniu bieżącego roku telefon rozpoczął swoją ekspansję. W najbliższym czasie model ten pojawi się na naszych rodzimych półkach sklepowych, jednak jak to bywa w przypadku takich telefonów liczba egzemplarzy Samsung Galaxy Fold będzie mocno ograniczona.

Dokładnie 18 października czyli już w najbliższy piątek Samsung Galaxy Fold zadebiutuje w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii, Hiszpanii, Szwajcarii. Powyższe kraje dołączą do Niemiec, Francji, Singapuru, Wielkiej Brytanii, Japonii, Korei oraz Stanów Zjednoczonych. Jak sami widzicie znaleźliśmy się w ścisłej czołówce jeśli chodzi o dostępność Galaxy Fold i jesteśmy wśród kilkunastu krajów, w których będzie można kupić oficjalnie składany telefon od Samsunga. Do tego grona jeszcze pierwszego listopada dołączą Chiny. Najpewniej ze względu na premierę konkurencyjnego rozwiązania czyli Huawei Mate X.

Jak na razie analitycy sugerują, że w samej Korei Samsung sprzedał około 30 tysięcy egzemplarzy Galaxy Fold, a na międzynarodowy rynek przygotowano około 100 tysięcy egzemplarzy składanych telefonów. Liczby te nie robią aż tak dużego wrażenia, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mimo wszystko to smartfon eksperymentalny i to za bardzo duże pieniądze.

Zamierzacie zakupić Samsunga Galaxy Fold? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com

iPhone SE 2 na początku 2020 roku?

Wcześniejszy wpis

Poznajcie kolejne Buds’y od Google!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android