Poznajcie kolejne Buds’y od Google!

Dziś (15.10.2019) Amerykański gigant z Mountain View zaprezentował kolejną odsłonę bezprzewodowych słuchawek Pixel Buds! Buds’y drugiej generacji obok nowych flagowych smartfonów pokazano w Nowym Jorku na konferencji Made by Google 2019. Pierwsza generacja zaprezentowana w 2017 niestety nie podbiła szczególnie rynku, na szczęście nowe Buds’y zapowiadają się obiecująco!

WYGODNIE, KSZTAŁTNIE I BEZPIECZNIE

Zacznijmy od tego, że nowe Pixel Buds zostały zaprojektowane tak, żeby dobrze trzymały się w uchu. Google twierdzi, że zeskanowali wnętrze tysięcy uszu, aby ukształtować je tak, żeby pasowały do tylu uszu ile to możliwe. Użytkownik ma pozostać świadomy otaczającego go świata, ale jednocześnie korzystać garściami z wysokiej jakości dźwięku. Poza pewnym kształtem, bezpieczeństwo ma nam także zapewnić odporność na wodę i pot, dzięki czemu deszcz i intensywne ćwiczenia nie będą stanowiły obaw.

Because everyone’s ears are shaped differently, we scanned thousands of ears to create a design that’s comfortable for as many people as possible.

ADAPTACYJNE I POMOCNE

Funkcja dźwięku adaptacyjnego dostosuje dźwięk do otaczających nas warunków np. zmniejszy głośność po wyjściu z głośnego otoczenia. Każda z słuchawek posiada po dwa mikrofony, które w trakcie rozmowy próbują skupić się na głosie użytkownika. Oprócz tego akcelerometry głosowe są w stanie wykrywać mowę poprzez kości szczęki. Wszystko to sprawia, że jakość rozmów ma pozostać możliwie najlepsza nawet podczas biegania lub pod wpływem silnego wiatru. Obie słuchawki same wykrywają swoją obecność w uchu. Sterowania muzyką nie mogło także zabraknąć – pojedyncze tapnięcia oznaczają play/pause, sterować głośnością można poprzez swipe’owanie.

DUŻO CZASU, DUŻA ODLEGŁOŚĆ

Akumulatory pozwalają na słuchania muzyki przez 5 godzin,czyli tyle samo ile Apple AirPods (2-gen). Co prawda Samsungowe Galaxy Buds są w stanie osiągnąć 6 godzin, ale 5 to wciąż niezły wynik. Stylowy case ze złączem USB typu C, będący powerbankiem Buds’ów jest w stanie rozszerzyć ten czas o dodatkowe 24 godziny. Long-range Bluetooth ma zapewnić zasięg nieprzerwany przez trzy pokoje domu lub odległość jednej ulubionej jednostki amerykanów – boiska amerykańskiego football’u (120 jardów, czyli około 109 metrów).

WSZECHOBECNY ASYSTENT

Obecnego w niemal każdym produkcie giganta z Mountain View – Google Assistant’a nie mogło zabraknąć także tutaj. Szybkie pytanko do Google translate? Przypomnienie o spotkaniu? Sterowanie muzyką? Wysłanie wiadomości? Google Assistant to załatwi, wszystko co musisz zrobić to powiedzieć “Hey Google!”

JAKIE, KIEDY I ZA ILE?

Słuchawki wymagają do działania Bluetooth 4.0 lub nowszego. W przypadku smartfonów wymagany jest Android 6.0 lub nowszy. Wspomniano o wsparciu dla systemu Apple iOS, ale nie sprecyzowano wymaganej wersji systemu. Google Pixel Buds 2 będą dostępne wiosną 2020 roku w cenie $179. Do wyboru będą cztery wersje kolorystyczne: Clearly White, Oh So Orange, Quite Mint oraz Almost Black.

Źródła: Google blog, Twitter @madebygoogle, 9To5Google, The Verge

More Stories
LG Swift L3