0

Powiedzmy sobie szczerze, do tej pory notch był znienawidzony przez samych użytkowników telefonów. Cała historia z nim związana rozpoczęła się od wydania iPhone X, który jako pierwszy miał zaimplementowane podobne rozwiązanie. Później pozostali producenci poszli w podobnym kierunku, co akurat nie było dobrym posunięciem. Zaczęły się pojawiać wcięcia w różnych kombinacjach. Począwszy od szerokich, niemal na całą górną belkę skończywszy na niewielkich łezkach wokół przedniego aparatu. Na szczęście dla nas w większości wypadków producenci ograniczają użycie szerokich wcięć na rzecz bezramkowych rozwiązań typu wysuwany aparat z krawędzi urządzenia czy inne podobne rozwiązania. Producenci dążą w tym wszystkim do jednego – ograniczenia maksymalnie ramek wokół wyświetlacza, tak by ekran stanowił cały front urządzenia.

Xiaomi już od pewnego czasu ma kilka ciekawych rozwiązań, które sprawdzają się bardzo dobrze w praktyce, a przy tym nie szpecą frontu urządzenia. Jednak widać, że Chińczycy chcą dołożyć jeszcze kilka innych podobnych propozycji związanych z wcięciem w ekranie. Największym problemem w schowaniu jest przedni aparat, którego ciężko zmniejszyć tak by był niewidoczny. Dlatego też Xiaomi stara się ubrać to w nowe rozwiązania. Na poniższych szkicach widzicie różne nowe wersje notcha.

Cóż jak sami mogliście zauważyć nie wnoszą one jakiegoś szczególnego powiewu nowości. Ot co otrzymujemy aparaty upchnięte przy rogach wyświetlacza. Tylko w tym wypadku najczęściej rozwiązanie jest symetryczne, tj. ma dwa obiektywy przednie. Czy w ogóle któreś z tych rozwiązań trafi do smartfona Xiaomi ciężko powiedzieć, ale myślę że Xiaomi spróbuje wypuścić taki smartfon. Dajcie znać w komentarzach czy takie rozwiązanie przypadło Wam do gustu.

Źródło: gizchina.com

Xiaomi restartuje linię Note, wkrótce poznamy Xiaomi Mi Note 10

Wcześniejszy wpis

Linia smartfonów Redmi 8 ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android