Linia smartfonów Redmi 8 ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania

Technologia ma to do siebie, że co rusz producenci sprzętu mobilnego prześcigają się w tworzeniu nowości. Nieraz są one mało przydatne i raczej dotyczą mniej istotnych elementów smartfona, a drugie zdecydowanie bardziej użyteczne. Jeszcze kilka lat temu ciężko było nam sobie wyobrazić by każdy z telefonów miał wsparcie dla technologii szybkiego ładowania. Jednak niedługo może stać się to rzeczywistością.

Szybkie ładowanie smartfonów początkowo było implementowane we flagowych telefonach. Wynikało to z kilku elementów po pierwsze musieliśmy mieć odpowiedni procesor, który będzie wspierał taką technologię (a początkowo było to tylko najdroższe układy Qualcomma). Dodatkowo producent musiał dodać do tego odpowiednią ładowarkę co również nie było najtańszym rozwiązaniem. Aktualnie niemal każdy średniopółkowy procesor już wspiera tę technologię, a także budżetowe rozwiązania coraz częściej umożliwiają szybkie naładowanie telefonu. Dlatego też Xiaomi chce w przypadku najnowszej generacji swoich budżetowych rozwiązań zaimplementować technologię szybkiego ładowania.

szybkie ładowanie 18W

Dzięki niej zauważalnie szybciej naładujemy telefon. Według producenta będzie to moc na poziomie 18 W, zakładając że Redmi 8 czy Redmi 8A będą wyposażone w ogniwa o pojemności 5000 mAh będzie to dla przyszłym użytkowników tego telefonu dużym ułatwieniem. Pełne informacje na temat nadchodzących telefonów z najniższej półki cenowej otrzymamy już jutro 14 października, kiedy to chiński producent zaprezentuje oba modele.

Źródło: gizchina.com

More Stories
Sony Xperia L