0

Wyścig zbrojeń jeśli chodzi o wszelkiej maści aspekt technologiczny trwa między producentami od samego początku. Do tej pory większa ilość aparatów, bardziej wydajny procesor to wszystko mogło determinować fakt, że dany producent jest „naj” pod konkretnym względem. Teraz się to trochę zmieniło, choć nadal wyścig zbrojeń trwa w najlepsze i nie wygląda na to by miał się zakończyć. Jednak zaczyna on wchodzić, szczególnie jeśli mówimy o smartfonach, na nieco inną płaszczyznę. Mianowicie coroczna aktualizacja do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem staje się priorytetem, a kto pierwszy ten lepszy. W 2019 roku wygrał zdecydowanie OnePlus, natomiast kolejni producenci dołączają do tego peletonu.

Następny jest Huawei ze swoim Huawei Mate 20 Pro, który właśnie otrzymuje aktualizację do Androida 10. Co prawda update w wersji OTA pojawił się jak na razie w Holandii, tak myślę że to kwestia maksymalnie kilku dni by łatka była dostępna w innych rejonach Europy, w tym także w Polsce. Prócz najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem otrzymujemy nakładkę EMUI w wersji 10 oraz zestaw zabezpieczeń datowany na wrzesień bieżącego roku. Jak całość sprawdza się w praktyce tego aktualnie nie wiemy, musimy poczekać na informacje bezpośrednio od użytkowników tego modelu.

Przed przystąpieniem do pobierania paczki warto być podłączony do Wi-Fi, bowiem pakiet danych to blisko 4,5 GB, więc całkiem sporo. Zanim wykonacie update dla bezpieczeństwa skopiujcie wszystkie prywatne dane, oraz naładujcie do pełna telefonu. Proces aktualizacji twa zazwyczaj do 30 minut, ale może się nieco wydłużyć. Dajcie znać w komentarzach czy u Was się pojawił już update oraz jak sprawuje się Androida 10 na Huawei Mate 20 Pro.

Źródło: gsmarena.com

Klawiatury Microsoftu z nowymi przyciskami!

Wcześniejszy wpis

Samsung szykuje wersje Lite zarówno Galaxy S10 jak i Galaxy Note 10

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android