0

Technologiczna walka w świecie smartfonów toczy się od już dobrej dekady. Walka rozgrywa się głównie pomiędzy Azją, a Ameryką Północną. Nie wiele jest marek pochodzących z innych części świata. Ostatnio do walki po raz pierwszy przystąpił kolejny kontynent – Afryka!

Mara Z colors

CEO Rwandyjskiego przedsiębiorstwa Mara Group – Ashish Thakkar twierdzi, że produkty Maraphone będą skierowane dla osób, które chcą zapłacić więcej w zamian za jakość. Urządzenia produkowane są w fabryce w Rwandzie, która kosztowała 50mln USD. Tworzy się w niej około 1000 elementów wraz z płytami głównymi, a telefonów dziennie może wychodzić do 1200. Mara chce konkurować w segmencie budżetowym z innymi producentami działającymi na lokalnym rynku i nie tylko. Celem marki jest zwiększenie liczby użytkowników smartfonów w Rwandzie, gdzie obecnie z tego typu urządzeń korzysta jedynie 15% populacji. Obecność lokalnego producenta miałby ułatwić dostęp do tego typu technologii u Rwandyjczyków. Mara Group nie zamyka się jednak na lokalnym rynku, producent zamierza sprzedawać swoje smartfony także na terenie Europy!

W poniedziałek (07.10.2019) miała miejsce premiera dwóch smartfonów stworzonych przez Mara Group – Mara X oraz Mara Z.

Mara X

 

PODSTAWOWY X

Mara X jest budżetowcem dla osób niewymagających, co mówi nam jego specyfikacja. Przód urządzenia pokrywa 5,5″ ekran LCD o rozdzielczości 720×1440 (9:18). Android w wersji Go w tego typu konstrukcji jest jak najbardziej na miejscu, natomiast nie rozumiem dlaczego w wersji 8.1. Jeżeli Android Go, to na pewno 1GB RAM’u, do tego 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy użyciu karty microSD. Urządzenie jest hybrydowym Dual-SIM’em, co oznacza, że musimy podjąć decyzję – dwie karty NanoSIM lub NanoSIM + microSD. Smartfon napędzany jest czterordzeniowym procesorem Mediatek MT6739. Posiada 13Mpix aparat główny oraz 5Mpix aparat przedni. Na pleckach urządzenia znajdziemy czytnik linii papilarnych, a wewnątrz akumulator o pojemności 3500mAh. Urządzenie można kupić na oficjalnej stronie za 159USD.

Mara Z

MOCNIEJSZY Z

Opcją dla nieco bardziej wymagających jest Mara Z z 5,7″ ekranem LCD o rozdzielczości 720×1440 (9:18). Napędza go ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 435. Pamięci operacyjnej mamy tu 3GB, a wewnętrznej 32GB. Hybrydowy Dual-SIM występuje także tutaj – dwie karty NanoSIM lub NanoSIM + microSD. Zarówno główny, jak i przedni aparat są 13Mpix. Czytnik linii papilarnych bez zaskoczenia znów na pleckach, ale akumulator niestety jest mniejszy – 3075mAh. Smartfon działa pod kontrolą 2-letniego już Androida 8.1 Oreo. Urządzenie można kupić na oficjalnej stronie za 229USD.

Źródła: maraphones.com, Gadgets360

ZTE Blade 20 już niedługo

Wcześniejszy wpis

Google niczym Apple narzuca swoje rozwiązania. Koniec nakładek producentów?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy