Newsy

Xiaomi Mi Band 5 może mieć NFC globalnie!

0

Moduły NFC bywają bardzo przydatnym dodatkiem, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie współczesnego smartfona. Pozwalają one na zastąpienie karty płatniczej telefonem, którym można płacić zbliżeniowo.

Wydane dotychczas opaski Mi Band 3 i Mi Band 4 od Xiaomi są dostępne w wersjach z NFC. Można je nawet zamówić poza Chinami, problem polega na tym, że moduły NFC w tych opaskach znajdują swoje zastosowanie jedynie w Chinach. Chińscy użytkownicy opasek serii Mi Band wykorzystują je do płatności, identyfikacji pracownika w firmie, czy zastępują nimi karty autobusowe.

Rozpoczęte przez serwis tizenhelp.com spekulacje mówią o tym, że kolejna wersja popularnej opaski fit może oferować moduł NFC wspierany także poza chinami. Oznacza to, że globalni posiadacze Mi Banda 5 będą mogli korzystać z modułu NFC podobnie jak Chińczycy. Podobnie, bo nie wiadomo jeszcze jakie możliwości da nam Mi Band 5 w tym zakresie. Tak samo nie wiadomo czy Mi Band 5 faktycznie będzie posiadał NFC działające poza Chinami, gdyż są to jedynie plotki i spekulacje.

Plotki i spekulacje, które wbrew pozorom wydają się być sensowne, ponieważ społeczność Xiaomi na całym świecie domaga się globalnego NFC od czasu wydania Mi Banda 4. Dyrektor generalny Huami – Wang Huang, potwierdził, że Xiaomi i Huami współpracują przy tworzeniu nowej opaski, tak jak to miało miejsce w przypadku dotychczasowych modeli. Biorąc pod uwagę daty wydania Mi Banda 3 i 4, kolejna opaska pojawi się na rynku najprawdopodobniej w 2 kwartale 2020 roku.

Źródła: gizchina.com, tizenhelp.com

Nadciąga nowa era co oblicze YouTube zmienia…[AlternatywnyInternet #3]

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy datę premiery Samsunga Galaxy S11?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy