Xiaomi Mi Band 5 może mieć NFC globalnie!

Moduły NFC bywają bardzo przydatnym dodatkiem, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie współczesnego smartfona. Pozwalają one na zastąpienie karty płatniczej telefonem, którym można płacić zbliżeniowo.

Wydane dotychczas opaski Mi Band 3 i Mi Band 4 od Xiaomi są dostępne w wersjach z NFC. Można je nawet zamówić poza Chinami, problem polega na tym, że moduły NFC w tych opaskach znajdują swoje zastosowanie jedynie w Chinach. Chińscy użytkownicy opasek serii Mi Band wykorzystują je do płatności, identyfikacji pracownika w firmie, czy zastępują nimi karty autobusowe.

Rozpoczęte przez serwis tizenhelp.com spekulacje mówią o tym, że kolejna wersja popularnej opaski fit może oferować moduł NFC wspierany także poza chinami. Oznacza to, że globalni posiadacze Mi Banda 5 będą mogli korzystać z modułu NFC podobnie jak Chińczycy. Podobnie, bo nie wiadomo jeszcze jakie możliwości da nam Mi Band 5 w tym zakresie. Tak samo nie wiadomo czy Mi Band 5 faktycznie będzie posiadał NFC działające poza Chinami, gdyż są to jedynie plotki i spekulacje.

Plotki i spekulacje, które wbrew pozorom wydają się być sensowne, ponieważ społeczność Xiaomi na całym świecie domaga się globalnego NFC od czasu wydania Mi Banda 4. Dyrektor generalny Huami – Wang Huang, potwierdził, że Xiaomi i Huami współpracują przy tworzeniu nowej opaski, tak jak to miało miejsce w przypadku dotychczasowych modeli. Biorąc pod uwagę daty wydania Mi Banda 3 i 4, kolejna opaska pojawi się na rynku najprawdopodobniej w 2 kwartale 2020 roku.

Źródła: gizchina.com, tizenhelp.com

More Stories
Coś zwykłego, a zarazem innowacyjnego. Cycloramic