Nadciąga nowa era co oblicze YouTube zmienia…[AlternatywnyInternet #3]

Każdy z nas używa YouTube czemu trudno się dziwić. Serwis nie ma żadnej realnej konkurencji. To tam zaczynają swoją przygodę z vlogami czy muzyką często młodzi ludzie, którzy szukają pomysłu na siebie. Tam też wiele osób próbuje na różne sposoby poruszać ważne tematy (w tym miejscu pragnę pozdrowić Joker Anagram), ale też i tam rodzi się patologia. W dzisiejszym wpisie z serii AlternatywnyInternet chcę pokazać kilka alternatyw dla oficjalnej aplikacji YouTube, która nie oszukujmy się, do najlepszych nie należy.

OGYouTube

Jeśli jedną z głównych wad oficjalnej aplikacji jest brak możliwości odtwarzania w tle waszej ulubionej muzyki…to OGYouTube jest dla was. Ta funkcja działa bez zarzutu. Szkoda, że nie da się tego powiedzieć o reszcie funkcji. Poza odtwarzaniem w tle mamy przestarzały wygląd, brak możliwości włączenia trybu ciemnego, brak możliwości zalogowania na konto Google oraz brak możliwości pobrania muzyki na fona. Zapewne to zasługa tego, że program nie jest rozwijany od 2017 roku. Najkrócej mogę to podsumować „Koniec. Braki.”. Wraz z końcem OGYouTube nastała nowa epoka. Powitajmy…

YouTube Vanced

YouTube Vanced to faktycznie nowa epoka. Aplikacja ma już wygląd jak w oficjalnej aplikacji. W zasadzie różni wersję Vanced od zwykłej kilka rzeczy. Po pierwsze brak reklam. Z ciekawszych dodatków należałoby wspomnieć o prawdziwym trybie ciemnym a w sumie to czarnym. Jak w poprzedniej propozycji można słuchać czegokolwiek z sewisu YouTube w tle. Jest też tryb Picture in Picture, czyli możliwość oglądania filmików w mniejszym okienku. Do tego możliwość wyłączenia relacji, których osobiście nie lubię. Jak dla mnie najlepsza alternatywa, jaka istnieje. YouTube Vanced pobierzecie stąd. MicroG potrzebne do zalogowania się znajdziecie tutaj.

NewPipe

Teraz apka dla dbających o swoją prywatność i anonimowość (lub mających „kryzys tożsamości” i chcących się ukryć przed światem). NewPipe jest programem Open Source. Wygląd szczerze mówiąc, nie jest mocną stroną aplikacji. Na pocieszenie poza prywatnością oferuje aż trzy motywy: jasny, ciemny i czarny oraz kilka dodatkowych opcji personalizacji. Tym, co NewPipe potrafi a wcześniejsze propozycje nie to pobieranie plików w postaci filmów i muzyki. NewPipe znajdziecie w sklepie F-Droid w tym miejscu.

YouTube Kids

Okej… ten cykl jest o zamiennikach dla aplikacji od Google, ale stwierdziłem, że nie powinno zabraknąć YouTube dla najmłodszych. Być może przeczyta ten wpis jakiś rodzic i zainstaluje tę „bezpieczną” wersję YouTube. Po zalogowaniu się na konto rodzica musimy wpisać imię dziecka i wybrać jego wiek w przedziale… od 0 do 115 lat… No dobra. Widocznie te „dzieci” są coraz starsze. No ale wybrałem, że dziecko ma 4 lata i takie też treści dostosowane do wieku będą wyświetlane. Mamy tu zupełnie inny interfejs – jest on dużo prostszy. Tylko dlaczego dla 4-letniego dziecka wyświetla się film, który brzmi „ćwiczenia w parach dla młodzieży i dorosłych”? Nie mam pojęcia.  Poza tym mamy tu bajki takie jak „Świnka Peppa” czy „Masza i Niedźwiedź”. Czyli w większości raczej dobrze dobiera filmy do wieku poza wcześniejszym przykładem. YouTube Kids pobierzecie z Google Play tu.

 

Podsumowanie

Pokazałem wam, mam nadzieję przydatne zamienniki dla oficjalnej aplikacji YouTube. Jak widzicie, trochę ich jest. To koniec trzeciego wpisu z cyklu AlternatywnyInternet. Zapraszam was do przeczytania poprzednich wpisów, które znajdziecie poniżej i do kolejnych co niedzielę około 19:40.

*Tytuł artykułu nawiązuje do wersów z utworu „Introwersja” z albumu „EP.OKA” autorstwa Joker Anagram. Utwór dostępny tu
*W tekście użyto nawiązań do różnych utworów autorstwa Joker Anagram. Wszystkie nawiązania zostały użyte za zgodą autora.
*Do kanału Joker Anagram na YouTube dostaniecie się klikając tu.

Źródło: własne

Zobacz poprzednie artykuły z cyklu [AlternatywnyInternet] :

Alternatywy dla sklepu Google Play [AlternatywnyInternet #1]
Umarł Chrome, niech żyje…[AlternatywnyInternet #2]