0

Mario Kart Tour zadebiutował 25 września, czyli trochę ponad tydzień temu. W tym czasie gra osiągnęła olbrzymi sukces. Nie wiem, ile gier Nintendo jeszcze planuje wydać na smartfony, ale mam wrażenie że tego wyniku nie pobije jeszcze długo żaden ich tytuł.

Mario Kart Tour z gigantyczną liczbą pobrań

W ciągu tygodnia od premiery grę pobrano ponad 90 milionów razy. Jest to ogromna liczba, patrząc na wyniki pozostałych produkcji, po tym samym czasie. Porównując z drugim tytułem, jakim jest Animal Crossing: Pocket Camp liczba pobrań jest większa o 75,8 milionów (grę w ciągu tygodnia pobrano 14,3 miliona razy). Gdy porównamy to ze wszystkimi pozostałymi tytułami Nintendo na smartfony, wychodzi że Mario Kart Tour pobrano w przybliżeniu o 51 milionów więcej niż 5 pozostałych produkcji.

Finansowo wychodzi jednak gorzej…

Pomimo gigantycznej liczby pobrań finansowo nie wygląda to już tak kolorowo. Gra w ciągu tygodnia zarobiła 12,7 milionów dolarów. Mimo kilkukrotnie większej liczby pobrań gra zarobiła mniej od Super Mario Run, które wygenerowało 16,1 miliona dolarów i Fire Emblem Heroes, które zarobiło 28,2 miliona dolarów. Dla przypomnienia: są to wyniki w ciągu tygodnia od premiery każdej gry. Gracie w Mario Kart Tour lub inną z gier Nintendo na smartfony? Pochwalcie się w komentarzach.

Źródło: eurogamer.net

Samsung Galaxy Note10+, czyli najlepszy smartfon 2019 roku!

Wcześniejszy wpis

Książki Google Play z trybem ciemnym już wkrótce!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy