microsoft surface duo

Microsoft Surface Duo i Neo – kolejny rywal Samsunga

Największy wpływ na wprowadzenie składanych smartfonów miał zdecydowanie Samsung. W prawdzie pierwsza generacja miała znaczną wadę produkcyjną, a druga jest dostępna zbyt krótko żeby wysnuć jakieś konkretne wnioski. Jest to jednak droga, którą idzie coraz więcej producentów. Pierwszy za Samsungiem był Huawei, potem Oppo. Do tej niewielkiej gromadki dołączy Microsoft ze swoimi Surface Duo oraz Surface Neo

Inne podejście

Każdy, kto interesuje się mobilną technologią wie, jak wygląda Samsung Galaxy Fold. Po rozłożeniu mamy do dyspozycji duży, jednolity panel. Jego jedyną wadą jest ta charakterystyczna zmarszczka w miejscu zgięcia ekranu. Microsoft objął trochę inną strategię podczas projektowania nowych modeli z serii Surface. Zamiast jednego, dużego panelu mamy do czynienia z dwoma ekranami przerwanymi na środku zawiasem. Zastosowanie takiego rozwiązania prawdopodobnie pozwoli na przykrycie ekranów szkłem zamiast plastikiem jak to miało miejsce w Galaxy Foldzie co znacząco zwiększy odporność na zarysowania. Dodatkowym plusem jest możliwość wygięcia całego urządzenia w drugą stronę.

Microsoft Surface Neo

Microsoft przedstawił dzisiaj, tj. 2 października 2019 r., wiele urządzeń na swojej konferencji. Znalazły się tam nowe modele z serii Surface Laptop oraz Surface Pro, ale zostały także zaprezentowane zupełnie nowe urządzenia: Surface Neo oraz Surface Duo. Na pierwszy rzut oka różnią się one tylko wielkością; wersja Neo to dwa ekrany o wielkości ok. 9 cali, zaś Duo to dwa ekrany o przekątnej 5,6 cali. Jednak gdy przyjrzymy się szczegółom okaże się, że to dwa różne urządzenia. Zacznę od tego większego czyli Surface Neo. Będzie to tablet z możliwością dołączenia klawiatury, aby uzyskać bardziej „laptopowy” efekt. W zestawie otrzymamy również rysik, który będzie bardzo przydatny podczas korzystania z dotykowego ekranu… to znaczy ekranów. Całość będzie działała w oparciu o nową odsłonę Windowsa 10 o przydomku X stworzonego specjalnie dla składanych urządzeń Microsoftu, które trafią do sprzedaży w połowie 2020 roku.

microsoft surface neo
Microsoft Surface Neo

Microsoft Surface Duo

Drugim innowacyjnym urządzeniem zaprezentowanym przez giganta z Redmond jest Surface Duo. Będzie to smarfton również ze składanym ekranem z zawiasem o zakresie obrotu 360°. Bardzo dobrą wiadomością jest to, że systemem operacyjnym będzie Android wraz ze wsparciem usług Google. Prawdopodobnie są to dopiero wczesne prototypy i końcowy produkt będzie się różnił od tego finalnego. Niemniej jednak będzie to kolejny konkurencyjny model w kwestii składanych urządzeń. Podobnie jak w przypadku Surface Neo, premiera przewidziana jest na połowę 2020 roku.

microsoft surface duo
Microsoft Surface Duo

Źródło: microsoft.com

More Stories
Ubisoft udostępnia Might & Magic: Clash of Heroes dla Androida