0

Chińscy producenci nie mają łatwego życia na amerykańskim rynku. To, że Huawei miał w bieżącym roku embargo na współpracę z amerykańskimi firmami obiło się o uszy niemal wszystkim. Sprawa była na celowniku nie tylko portalu technologicznych, ale tak właściwie wszystkich większych serwisów w Polsce i na świecie. Mniej jednak osób pamięta problemy innego chińskiego producenta ZTE, który rok wcześniej również borykał się podobnymi problemami ze strony amerykańskiego rządu. Konsekwencją wszystkich tych przeciwieństw Chińczycy wycofali się między innymi z naszego rodzimego rynku.

Na szczęście dla nas sytuacja właśnie uległa zmianie. Według zapowiedzi niebawem na sklepowe półki powrócą urządzenia sygnowane logiem ZTE. Początkowo będą to dokładnie trzy modele: ZTE Blade A5 2019, ZTE Blade V10 Vita i ZTE Axon 10 Pro. Szczególnie ciekawy wydaje się na pierwszy rzut oka ostatni z modelu najświeższy z flagowców od ZTE. Jak przystało na urządzenie z najwyższej półki będziemy mieć najmocniejszy aktualnie na rynku układ Qualcomma czyli Snapdragona 855 wraz 8 GB pamięci operacyjnej RAM, a to wszystko w bardzo dobrej cenie. Jakiej konkretnej w tym momencie nie wiemy, ale z całą pewnością chiński producent musi się liczyć z faktem, że aktualnie konkurencja jeśli chodzi o azjatyckie marki jest duża i bez odpowiednio mocnej polityki cenowej kolejny niemal identyczny telefon od Chińczyków po prostu nie będzie miał racji bytu na naszych rodzimych półkach sklepowych.

Co sądzicie o powrocie ZTE do naszych sklepów? W Polsce mają te smartfony szansę na sukces? Jesteście zainteresowani zakupem, któregoś z trzech modeli?

Źródło: informacja prasowa

Meizu 16t zadebiutuje już w październiku

Wcześniejszy wpis

Minecraft Earth już niedługo

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android