0

Xiaomi to chińska firma, która zajmuje się produkcją niemal wszystkiego. Przeszukując szczególnie chińskie portale i platformy sprzedażowe możemy się natknąć na suszarki do butów, zestawy narzędziowe, inteligentne deski sedesowe i wiele innych. Jednak Xiaomi zaczynała swoją przygodę z podbijaniem świata technologicznego od smartfonów i urządzeń noszonych. Dzięki czemu w przeciągu kilku lat firma urosła i jest topce najpopularniejszych producentów smartfonów na świecie. W przypadku smartwatchy i smartbandów mają się jeszcze lepiej. Szczególnie Xiaomi Mi Band to istna wisienka na torcie w portfolio Chińczyków. Sprzedaje się w wielomilionowym nakładzie, kosztuje relatywnie niewiele dając całkiem pokaźną liczbę funkcji.  Do tej pory jednak Xiaomi rezygnowało ze współpracy z Google’a w tym zakresie. Wszystkie urządzenia typu smartwatch czy smartband działały do tej pory pod kontrolą autorskiego systemu. Wygląda na to, że może się to wkrótce zmienić.

W najnowszej wersji aplikacji Wear OS na Androida pojawiła się enigmatyczna linijka kodu, która może wskazywać na to, że Xiaomi przygotowuje odpowiednie urządzenie.

xiaomi wear os

Powyższy zapis tak na dobrą sprawę może być jedynie poszlaką odnośnie tworzenia przez Xiaomi urządzenia z Wear OS. Nie mamy żadnych konkretów na ten temat i po prostu musimy czekać na kolejne doniesienia od chińskiego producenta. Co prawda Wear OS to system, który wymaga wiele poprawek i dopracowania, jednak może w którymś momencie Google się obudzi i wprowadzi konkretne zmiany, doprowadzając ten system do ładu i składu. Czekacie na urządzenie sygnowane Xiaomi z Google Wear OS? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Sony szykuje flagowca ze Snapdragonem 865

Wcześniejszy wpis

Google uśmierca kolejną aplikacje. Zastąpi ją…

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android