0

Google jest znane z porzucania swoich programów. W marcu tego roku Google wysłało na cmentarz swój komunikator – Google Allo. Komunikator został zastąpiony innym o nazwie Wiadomości. W październiku identyczny los czeka drugi komunikator – Google Hangouts, który zostanie zastąpiony przez Hangouts Meet i Hangouts Chat. Teraz okazuję się, że kolejna aplikacja pójdzie w ich ślady.

Koniec Muzyki Google Play

Muzyka Google Play jest instalowana fabrycznie na smartfonach z Androidem. Jak się okazuję, wkrótce ma się to zmienić. Wszystkie nowe urządzenia pracujące pod kontrolą Androida 9 i Androida 10 mają być pozbawione wspomnianego wcześniej odtwarzacza muzyki. Zamiast niej będzie inna aplikacja. Co najpewniej już zdążyliście zauważyć po odświeżeniu designu sklepu Google Play wśród głównych kategorii mamy gry, aplikacje, filmy i książki. Gdzie muzyka? Ukryta w osobnym menu…  To oznacza kolejne kroki ku śmierci aplikacji, która zadebiutowała 5 maja 2011 roku.

Żegnaj Muzyko Google Play, witaj YouTube Music

Oficjalnie wiadomo jaka aplikacja zastąpi Muzykę Google Play. Od teraz na smartfonach z fabrycznym Androidem 9 i Androidem 10 preinstalowanym odtwarzaczem będzie YouTube Music. Czy to dobrze, czy źle tego nie wiem. Jestem jednak pewny, że w nadchodzących Google Pixelach będzie YouTube Music, a nie Muzyka Google Play. Dajcie znać w komentarzach czy korzystaliście z Muzyki Google Play, czy może wolicie YouTube Music.

Źródło: techradar.com , androidpolice.com , theverge.com

 

Xiaomi przygotowuje smartwatch z Google Wear OS na pokładzie?

Wcześniejszy wpis

Meizu 16t zadebiutuje już w październiku

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy