0

Logo nadgryzionego jabłuszka znają wszyscy. Apple od niemal samego początku istnienia firmy posługiwał się tą identyfikacją wizualną. Owszem jabłko na przestrzeni lat trochę się zmieniało, ale ogólny zamysł pozostał.  W przypadku logo na samych smartfonach – iPhone’ach było totąd „martwe”. To znaczy prócz tego że ciekawie wyglądało na pleckach to więcej funkcji nie dostarczało, a możliwe, że w niedalekiej przyszłości nadgryzione jabłuszko będzie miało dodatkowe funkcje.

Wcześniej jeszcze jakiś czas temu, gdy włączyliśmy Macbooka logo na klapie komputera świeciło się, jednak z tej funkcjonalności zrezygnowano i nadgryzione jabłuszko straciło bajerancką funkcję. Wygląda jednak na to, że kolejna generacja iPhone’ów będzie pod tym względem nadrabiała zaległości. Według opisu patentu, który pojawił się w internecie logo Apple’a będzie diodą powiadomień. Rozwiązanie ciekawe i niezwykle przydatne, a zmieniające kolory logo może mieć znacznie więcej ciekawych zastosowań, więc myślę, że tutaj producenci później dodatkowych aplikacji będą mogli wykorzystać potencjał w nich drzemiący.

Jak na razie nie wiemy dokładnie kiedy ewentualnie takie rozwiązanie zostanie wdrożone do iPhone’ów, jednak myślę, że coś takiego zdecydowanie mogłoby uatrakcyjnić korzystanie z telefonu od amerykańskiego giganta z Cupertino. Dajcie znać w komentarzach czy podobne rozwiązania zastosowane przy urządzeniach mobilnych mają w ogóle sens?

Źródło: phonearena.com

Umarł Chrome, niech żyje… [AlternatywnyInternet #2]

Wcześniejszy wpis

Sony szykuje flagowca ze Snapdragonem 865

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS