pola app

Pola – co to jest i na co to komu?

W Google Play jest już kilka milionów aplikacji – wszelakiego rodzaju, gier oraz aplikacji. W tym gąszczu milionów programów udało się odnaleźć bardzo ciekawą aplikację o nazwie Pola. Z pewnością przynajmniej raz w życiu usłyszeliście o tej aplikacji. A jeśli nie to zapraszam do artykułu.

 

Co to jest Pola?

Pola – aplikacja do skanowania produktów pod kątem tego, czy dany produkt jest z polskiej firmy, czy produkuje w Polsce. Sprawdza również, czy firma prowadzi rozwój i prowadzi badania w Polsce oraz czy jest częścią zagranicznego koncernu. Aplikacja, jak mawiają twórcy, mają pomóc w poszukiwaniu polskich produktów. Aplikację wydał krakowski Klub Jagielloński.

Jak działa ta aplikacja?

Pola działa w bardzo prosty sposób. Wymaga tylko dostępu do aparatu oraz połączenia z Internetem. Szukamy aparatem kodu kreskowego. Czekamy chwilę i pokazuje się ekran, taki jaki jest po prawej.Pola Jest pokazana nazwa firmy, wynik w punktach oraz wynik procentowy. Dodatkowo są 4 punkty:

  • produkcja w Polsce
  • prowadzenie badań w Polsce
  • zarejestrowanie firmy w Polsce
  • bycie częścią zagranicznego koncernu.

Ponieważ aplikacja jest open-source to oprócz Klubu Jagiellońskiego wspiera projekt Instytut Logistyki i Magazynowania. Również wspierają darczyńcy oraz programiści. Start-up stara się systematycznie powiększać swoją bazę marketingową.

Opinia

Jeśli chodzi o względy techniczne, to aplikacja działa bardzo dobrze. Baza jest jeszcze niedokładna, wynika to z tego, że nie zawsze ludzie skanują dane produkty. Według mnie UI jest trochę przestarzałe i należałoby je trochę unowocześnić. Mam nadzieję, że zostanie to unowocześnione. Na szczęście aplikacja do dużych nie należy. Nie narzekam na płynność oraz wydajność aplikacji – zarówno na Moto e5 czy iPhone XS.
Ogólnie oceniam aplikację na jeden wielki plus. Mam nadzieję, że będziecie też zadowoleni z używania tej aplikacji.