0

LG znane jest z niezbyt dobrego podejścia do aktualizacji systemu. Podczas gdy inni producenci już dawno wydali aktualizację do nowszej wersji Androida, LG zdawało się mieć z tym spory problem. Aż do teraz. Dwa dni temu bowiem pierwsi użytkownicy zaczęli informować o dostępności aktualizacji do Androida 9.0 Pie. Wczoraj po południu proces aktualizacji ruszył pełną parą.

Flagowa G szóstka dostaje Androida Pie. Szkoda że tak późno…

LG G6 to flagowiec, który zadebiutował w 2017 roku. Już od początku nie miał lekko. Został wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 821, mimo że konkurencja w jego rywalach umieszczała Snapdragona 835. Do tego dochodził duet w postaci 4 GB pamięci RAM połączonego z zaledwie 32GB pamięci wbudowanej.  Dodajmy do tego kastracje z dual sim, 32-bitowego przetwornika Quad-DAC, ultra szeroki kąt mniej szeroki niż w poprzedniku i zabójczą cenę na start, która była stanowczo zbyt wysoka. Teraz można do tej listy dopisać aktualizację do Androida 9.0 w 2019 roku… prawie miesiąc po premierze kolejnej odsłony systemu. Aktualizacja rozsyłana jest kanałem OTA (Over The Air) i waży ponad 2GB (dokładnie 2187,90MB). Jej oznaczenie to V30a-AUG-29-2019.

Kiedy dostanę aktualizację?

W teorii już powinna być dostępna na waszych smartfonach. Jeśli jednak jej nie macie to pamiętajcie, że aktualizacja jest wydawana falami. Być może w ciągu kilku godzin będziecie mogli się cieszyć nową wersją systemu. Jeśli macie smartfon od któregoś z operatorów będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość. Sam posiadam LG G6 i jeszcze nie dostałem aktualizacji. Gdy jednak już ją dostanę, podzielę się wrażeniami w osobnym wpisie. Dajcie znać czy wasz telefon otrzymał wyżej wspomnianą aktualizację w komentarzach.

Źródło: Facebook

Samsung wymieni ekran w Galaxy Fold za “jedyne” 149$

Wcześniejszy wpis

Oppo A11X już w sprzedaży

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy