0

Samsung w przypadku swojego najnowszego składanego telefonu nie ma po prostu zbyt wiele szczęścia. Telefon został po raz pierwszy zaprezentowany w ubiegłym roku, ale fizycznie zobaczyliśmy go w kwietniu bieżącego roku. Jednak wówczas gdy trafił do pierwszych recenzentów okazało się, że po kilku dniach wyświetlacz pękał na zgięciu. Wówczas Koreańczycy byli zmuszeni wycofać z rynku Galaxy Fold, po kilku miesiącach przerwy smartfon wraca na sklepowe półki. Jednak ponownie nie bez pewnych kontrowersji.

Samsung już na samym opakowaniu najnowszego telefonu informuje, że każdy użytkownik ma rok gwarancji na wyświetlacz. Jednak wymiana nie jest darmowa i kosztuje 149 dolarów. Wydawać by się mogło, że nie jest to szczególnie wysoka kwota, gdy nieraz się zdarza, że w serwisie taka wymiana to koszty rzędu 1000 zł. Jednak zastanawiające jest jednak to dlaczego Samsung decyduje się na podobne posunięcie. Nieco wątpliwości może rozwiać informacja o samym wyświetlaczu, według niej nie można używać paznokci do korzystania z wyświetlacza, a wszelkie klucze, czy monety mogą wyrządzić wiele złego. Owszem każdy z nas dba o swoje smartfony i uważa, by ich nie porysować, ale do tej pory producenci sprzętu mobilnego nie dodawali specjalnych instrukcji co do korzystania z wyświetlacza. Przy takich informacjach mam pewne obawy, czy taki wyświetlacz będzie się nadawał do czegokolwiek po roku użytkowania. Niestety tego sami nie sprawdzimy, dopiero czas zweryfikuje jak składane telefony będą odporne na wszelkie zarysowania.

Co sądzicie o najnowszym Galaxy Fold? Jest wart zachodu i wydania niemal 2000 dolarów, czyli blisko 10 000 zł na telefon? Dajcie znać co sądzicie w komentarzach pod newsem.

Źródło: pocketnow.com

Mario Kart Tour już dostępne na smartfony!

Wcześniejszy wpis

LG G6 otrzymuje Androida 9.0 Pie. Nareszcie!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android