0

Serii Mi MIX od Xiaomi jest przypisywane rozpowszechnienie bezramkowych ekranów. Pierwszy model był dość zaskakującym posunięciem, ale od początku wiedziano, że otwiera nową ścieżkę w branży. Xiaomi najwyraźniej potrafi zaskoczyć. 

Zdumienie potrafi wywołać nawet w 2019 roku, kiedy większość telefonów wygląda bardzo podobnie. W świecie nudy Xiaomi po raz kolejny ukazało nowy kierunek – oto Mi Mix Alpha. 

Zaprezentowany 24 września smartfon jest krokiem w inną stronę niż pozostałe marki – widzieliśmy już składane ekrany, ekran z dwóch stron, a teraz przyszedł czas na owinięcie smartfona ekranem. Efekt – w mojej opinii obłędny! 

Xiaomi Mi mix alpha

Co zatem składa się na Mi Mix Alpha? Główne skrzypce gra tutaj ekran. Ten zjawiskowy wyświetlacz został nazwany przez producenta Surround Display. Został wykonany w technologii OLED, a biorąc pod uwagę calutki ekran współczynnik pokrycia powierzchni wyświetlaczem wynosi…180%! Bez wątpienia jest to rekord gwarantowany dzięki owinięciu wyświetlaczem. Aby nie zaburzać symetrii ramki dolna i górna mają zaledwie 2 mm. Jedynym elementem na obudowie niepokrytym ekranem jest wąski pasek skrywający aparaty. Metalowe elementy wykonano z połączenia tytanu, ceramiki i szafiru. 

Jak zatem Xiaomi wykorzysta taki ekran? Po bokach zabrakło przycisków, a więc te będą wyświetlane jako wirtualne. Lepszą produktywność zapewni sztuczna inteligencja, oraz wykrywanie siły nacisku na boczne krawędzie. W ten sposób smartfon po wykryciu gdzie jest wyświetlać będzie odpowiednie aplikacje. 

Xiaomi Mi mix alpha

Wyświetlacz nie jest tu jednak jedynym mocnym punktem. We wnętrzu znajdziemy procesor Snapdragon 855+, 12 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci na dane, a także moduł 5G. Wszystko zatem na flagowym poziomie. 

Zadziwiający jest też aparat. Główna matryca ma rozdzielczość…108 Mpx! To pierwszy smartfon z taką matrycą. Zdjęcia będą mieć 12032 x 9024 pikseli! Aparat posiada oczywiście technologię łączenia czterech pixeli w jeden duży. Przysłona to f/1.69. 

Dzisiejszy smartfon musi mieć trzy aparaty, a więc tutaj też ich nie mogło zabraknąć. Drugi obiektyw to 20 Mpx f/2.2 szerokokątny 117°. Pozwala też zrobić zdjęcia makro z odległości 1,5 cm. Trzecie oczko – teleobiektyw – ma 12 Mpx i przysłonę f/2.0, a pozwala na optyczny zoom dwukrotny. Aparatu do selfie nie ma, a więc takie zdjęcia zrobimy główną matrycą. 

Całość zasila bateria 4050 mAh z szybkim ładowaniem 40W. Cena za to cudo to 19999 juanów, czyli ponad 11000 zł. Za nowinki trzeba niestety zapłacić. 

Xiaomi mi mix alpha

Jak widzimy Xiaomi wykonało kawał dobrej roboty i pokazało prawdziwy smartfon przyszłości.

Źródło: Xiaomi

Już niedługo beta testy MIUI 11

Wcześniejszy wpis

Vivo U10, czyli udany budżetowiec

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android