Zrób więcej z Google Chrome! cz. 2 [poradnik]

Witajcie w drugiej części poradnika z przydatnymi funkcjami przeglądarki Google Chrome dostępnej na wasze smartfony! Jeśli nie czytaliście pierwszej części, to polecam to nadrobić klikając w ten link. Przeczytaliście? Jeśli tak to możemy przejść do części drugiej. Zaczynamy!

Czytelniejsza zakładka pobranych plików

Na pewno zdarzyło się wam pobierać jakieś pliki przez przeglądarkę. Problematyczne może być ich znalezienie.  Na szczęście można coś z tym zrobić. W pasku wyszukiwarki wpisujemy Chrome://flags. W wyszukiwarce strony wpisujemy download home i aktywujemy jedyną opcję, jaka się pojawi o nazwie Enable download home v2 i resetujemy program. Teraz po wejściu w pobrane pliki powinniście mieć kategorie “moje pliki” oraz “artykuły dla ciebie”. Nas interesuje zakładka “moje pliki”. Mamy w niej od teraz podział na rodzaj plików: “wszystkie”- wszystkie pobrane pliki, dla grafik kategoria “grafika”, dla stron pobranych do trybu offline kategoria “strony” natomiast pliki .apk trafiają do “inne”. Oczywiście najpewniej jest jeszcze kategoria “muzyka” oraz “wideo” jednak zwyczajnie nie mam tego typu plików pobranych, dlatego mi się nie wyświetlają.

Przyspieszenie pobierania plików

Mamy posegregowane pliki to teraz czas na skrócenie czasu pobierania. Wyszukujemy Parallel downloading i zmieniamy wartość na Enable. Po resecie mamy szybsze pobieranie plików i więcej wolnego czasu. Gotowe!

Grupowanie otwartych kart

Skoro już wszystko segregujemy czas na otwarte karty. Jeśli czytałeś/aś pierwszą część poradnika to wiesz już jak włączyć inny widok podglądu otwartych stron. Wyszukujemy Tab Groups i aktywujemy. To samo robimy z Tab Groups UI Improvements. Teraz mamy możliwość segregowania otwartych kart jak tylko chcemy lub możemy zostawić to przeglądarce, która sama posegreguje karty z tego samego serwisu w grupy. Ważna uwaga: Po aktywacji grupowania kart Chrome Duet się dezaktywuje. Po uruchomieniu opcji grupowania kart pasek nawigacji wróci w miejsce fabryczne tj. z dołu do góry. Wynika to z faktu, iż w przypadku pogrupowanych kart u dołu ekranu wyświetla się pasek z szybkim dostępem do kart znajdujących się w tej samej grupie.

Tryb czytnika

Wydaje mi się, że w przeglądarce internetowej najwięcej czytamy. Na stronach internetowych jest jednak sporo rozpraszających rzeczy takich jak  irytujące reklamy. Jeśli chcemy się skupić na czytanym tekście (np. tym) pomóc nam może tryb czytania. Wyszukujemy Reader Mode triggering i aktywujemy jak każdą inną wymienioną opcję w tym tekście i części pierwszej. Po aktywacji przeglądarka, gdy wykryje jakiś artykuł zaproponuje “widok uproszczony”. Poniżej widzicie ten sam artykuł w dwóch wersjach: zwykłej strony internetowej i w trybie uproszczonym. Jeśli chcecie się z nim zapoznać to zapraszam was pod ten link.

Podsumowanie

W ten sposób dotarliśmy do końca poradnika z przydatnymi funkcjami zaszytymi w Google Chrome. Oczywiście to nie wszystkie, jakie istnieją ale myślę że te są najciekawsze i najprzydatniejsze. Mam nadzieję, że ten poradnik się wam przydał i uprzyjemnił korzystanie z Google Chrome. Dajcie znać w komentarzach, które funkcje się wam przydadzą lub może już przydają. A może wy znacie jakieś ciekawe funkcje, o których nie wspomniałem i być może nie znam? Chętnie się o nich dowiem!

More Stories
Różowy Galaxy S II