0

Xiaomi jest bardzo popularnym producentem w Polsce. Jest to bez wątpienia wynik atrakcyjnych cen za bardzo dobre modele. Szczególnie ciepło przyjmowane są średniopółkowce. Dziś będzie mowa o kolejnym, który trafił do naszego kraju. 

Xiaomi zorganizowało dziś – tj. 23 września – premierę w Katowicach. Na konferencji wyczekiwano jednego gościa specjalnego. Zaskakujące są jednak wyniki sprzedażowe, którymi Xiaomi chwaliło się na początku. Producent jest już czwartym największym producentem smartfonów na świecie, oraz czwartym największym w Europie. 

Głównym gościem na dzisiejszym evencie był jednak Redmi Note 8 Pro. Dotarł do naszego stosunkowo szybko, bo pół roku po Redmi Note 7 Pro. Czym zaskoczy nas nowy smartfon? Zacznijmy od ekranu -tutaj ma on przekątną 6,53 cala, rodzielczość FHD+, a także wcięcie w kształcie kropli. Telefon jest z obu stron pokryty szkłem Gorila Glass 5. 

Zajrzyjmy do podzespołów urządzenia – tutaj zaczyna się robić ciekawie. Procesor wyprodukował MediaTek – Helio G90T z układem graficznym Mali G76MC4. Według zapewnień producenta jest to układ bardziej wydajny niż Snapdragon 710. Telefon posiada 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, oraz 64 GB lub 128 GB pamięci na dane użytkownika. 

Gwiazdą w tym modelu jest aparat tylny – znajdziemy tutaj cztery obiektywy. Główny obiektyw to 64 Mpx o przysłonie f/1.8. Do kompletu dołączają jeszcze: moduł szerokokątny 8 Mpx ze światłem f/2.2, czujnik głębi 2 Mpx f/2.4, oraz obiektyw macro 2 Mpx f/2.4 pozwalający zrobić zdjęcie z odległości 2 cm. Aparat nagrywa filmy w 4K przy 30 kl./s, a także FHD przy maksymalnie 120 kl./s. Frontowy aparat to 20 Mpx z przysłoną f/2.0. 

Bateria w tym modelu ma 4500 mAh, oraz wspiera szybkie ładowanie 18W. Wychwalaną cechą w specyfikacji jest też obecność NFC. 

Redmi Note 8 pro

Cena tak wyposażonego modelu startuje od 1099 zł. Za taki smartfon wydaje się być po raz kolejny bardzo atrakcyjna. 

Źródło: mi-home.pl

Zrób więcej z Google Chrome! cz. 2 [poradnik]

Wcześniejszy wpis

Jak zaktualizować OnePlus 7/OnePlus 7 Pro do Androida 10?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android