oneplus

Jak zaktualizować OnePlus 7/OnePlus 7 Pro do Androida 10?

OnePlus to tak właściwie pierwsza firma, która zdecydowała się na wydanie stabilnej wersji najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 10. Wraz z najświeższą paczką aktualizacyjną wydali także nową wersję nakładki systemowej Oxygen 10. Jak to bywa w przypadku aktualizacji Androida taki proces trwa na całym świecie nawet do kilku tygodni, jednak jest możliwość by go przyśpieszyć. Jak? Pokażę Wam jak cały proces bezpiecznie przejść krok po kroku. Pamiętajcie jednak, że wszystkie poniższe kroki wykonujecie na własną odpowiedzialność, przygotowując ten artykuł starałem się uniknąć błędów, ale nie zawsze cały proces może pójść tak jak powinien. Przed instalacją oprogramowania warto mieć w pełni naładowany telefon, po drugie być podłączonym do Wi-Fi (paczka waży ponad 2 GB), a także zabezpieczyć w smartfonie prywatne dane. Poradnik dotyczy zarówno OnePlus 7 jak i jego mocniejszej wersji OnePlus 7 Pro.

Opcji aktualizacji systemu są dwie. Pierwsza to zwykły update przez OTA, czyli czekacie na powiadomienie systemu, że aktualizacja jest dostępna na Wasz telefon, pobieracie i instalujecie. Natomiast tutaj na to powiadomienie, możecie chwilę czekać, nawet kilka tygodni. Dlatego jeśli się niecierpliwicie możecie obejść ten sposób i wymusić aktualizację systemu. Wystarczy wykonać kilka kroków.

  1. Pobieracie ze sklepu Google Play darmową aplikację Oxygen Updater. Instalujecie ją na swoim smartfonie, a następnie uruchamiacie.
  2. Konfiguracja aplikacji wymaga przejścia przez kilka ekranów. Zapyta Was między innymi o rodzaj aktualizacji, wybieramy Incremental Update. Następnie pojawia się poniższy ekran.
  3. Wybieramy opcję Download i czekamy na pobranie całej paczki aktualizacji, w zależności od szybkości Waszego internetu będzie to od kilku do kilkudziesięciu minut.
  4. Po zakończeniu pobierania paczki danych przechodzimy do ustawień całego telefonu, następnie zakładkę System, Aktualizacje Systemu, a następnie wybieramy koło zębate z prawego górnego rogu. Wybieramy opcję aktualizacja lokalna i wybieramy wcześniej pobraną z listy paczkę aktualizacyjną.
  5. Telefon zapyta nas o zabezpieczeniu danych prywatnych. Uwaga, jeśli korzystacie z którejś z wcześniejszych wersji beta Androida 10, przed aktualizacją zostaniecie zapytani o możliwość usunięcia wszystkich danych z telefonu, dlatego też przygotowujcie sobie wcześniej kopię zapasową.
  6. Rozpocznie się proces aktualizacji, po którego końcu zapyta Was telefon o ponownie uruchomienie. Całość może trwać nawet kilkadziesiąt minut, więc musicie być cierpliwi.

Jeśli macie jakieś problemy z procesem aktualizacji OnePlus 7 czy OnePlus 7 Pro dajcie znać w komentarzach postaram się Wam pomóc. Jeśli zainstalowaliście już Androida 10 na Waszych smartfonów również podzielcie się postrzeżeniami co do działania najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem.

More Stories
iOS 5 bez trwałego jailbreaka?