Personalizacja, czyli co można zrobić aby telefon był bardziej “twój”

Personalizacja. Nie oszukujmy się, Androida można skonfigurować bardziej pod siebie, niż iOS-a. Koniec, kropka. Dla większości to dalej tylko tapeta, układ ikon na ekranie czy paczka ikon. Ale ci bardziej zaawansowani użytkownicy mają jeszcze kilka innych opcji. Oto moje trzy używane na moim telefonie.

Własne widgety

Większość z nas kojarzy je z pogodą czy zegarem. Ci bardziej zaawansowani użytkownicy potrafią na nich zdziałać cuda. Tak, mam na myśli cały ekran główny oparty na jednym, pełnoekranowym widgecie. Sam korzystam z takiego rozwiązania, gdyż ułatwia mi ono obsługę mojego nieco uszkodzonego telefonu. Można to zrobić za pomocą aplikacji KWGT.
Sama aplikacja ma przejrzysty interface, jest łatwy do obsługi. W wersji darmowej programu można jedynie tworzyć swoje własne widgety, ale całość działa lepiej, kiedy odblokujemy funkcje PRO. Pozwala nam to na importowanie układów innych użytkowników z np. ich własnego działu na Reddicie (skąd ja mam swój).

Alternatywny launcher

W skrócie jest to jak wygląda twój ekran główny. Na Androidzie domyślnym nie musi to być ten dostarczony z telefonem. Można go zmienić. Jeśli ktoś chce wygląd bardziej podobny do telefonów od Google z serii Pixel, to może zainstalować Pixel Launcher, albo CPL (Customized Pixel Launcher), który pozwoli na większą personalizację, zachowując wygląd z Pixeli. Można też zainstalować Microsoft Launcher, który pozwoli na lepszą integrację z Windowsem 10. A te trzy to nie wszystko. Po wpisaniu w sklepie z aplikacjami Google, znajdziemy dużo więcej. Niektóre miej, a nie które bardziej przydatne. Ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Custom ROM

Custom ROM oznacza zazwyczaj system stworzony przez społeczność dla konkretnego telefonu. Jego wgranie powoduje utratę gwarancji. W takim wypadku zmienia się nie tylko animacja uruchamiania, zestaw dzwonków, ale w większości zmieniają się opcje, które pozwalają nam na dostosowanie wyglądu tak aby nam się podoba. Personalizacja w przypadku takich systemów to miedzy innymi wymuszenie systemowego trybu ciemnego, zmiana czcionki, ustawienie innego wyglądu zegarka na ekranie blokady czy nawet zmiana ilości ikon, które będą wyświetlane po zsunięciu belki powiadomień.

Czyli to moje sposoby, na sprawienie aby telefon był bardziej “mój”

More Stories
Od jutra rusza przedsprzedaż Galaxy Note 7