0

Na targach IFA podobnie jak Sony, LG zaprezentowało swój nowy smartfon, konkretnie LG G8X. Jest to nieco odświeżona wersja G8. Dodatkowo, wraz z telefonem zostało zaprezentowane akcesorium do telefonu, czyli LG Dual Screen.

Kilka słów o telefonie

Telefon wygląda podobnie do G8ki, z jedną istotną różnicą. W wersji z X-em jest mniejsze, łatwiejsze moim zdaniem do przyzwyczajenia się wcięcie w kształcie łezki. Sam telefon został wyposażony w Snapdragona 855. Ekran został wykonany w technologii OLED, a jego przekątna to 6,4″. Jego rozdzielczość to FHD+, czyli 2,340 x 1,080. Zagęszczenie pikseli na cal wynosi 403. Po raz pierwszy w telefonie LG czytnik linii papilarnych został zamocowany pod ekranem. Telefon ma 6GB pamięci RAM, a dla użytkownika jest 128 GB pamięci wewnętrznej.  Jeśli chodzi o kamery to z tyłu są dwie, jak zwykle w przypadku LG. Główna 12 MP o polu widzenia 78˚ z przysłoną f/1.8. Druga 13 Mpx szerokokątna o polu widzenia 136˚ i przysłonie f/2.4. A przednia kamera do selfie ma roździelczość 32 MP i przysłonie f/1.9. A bateria ma pojemność 4000 mAh. Telefon będzie startował z Androidem 9, co oznacza że 10kę dostanie za jakieś pół roku. (oceniając po tempie aktualizacji LG)  Telefon będzie dostępny tylko w jednym kolorze – czarnym.

LG Dual screen

Akcesorium, które widać na głównym obrazku to pokrowiec z dodatkowym, identycznym ekranem, który jest w telefonie. Łączy  z telefonem poprzez złącze USB-C. A całość można obracać o 360˚ niczym laptopa konwertowalnego.

LG G8x to interesujące podejście do składanego telefonu, inne niż każde do tej pory. Ciekawe jak ten telefon wraz z pokrowcem będzie się sprzedawał, oraz ciekawi mnie po jakim czasie LG obniży jego cenę.

Personalizacja, czyli co można zrobić aby telefon był bardziej “twój”

Wcześniejszy wpis

Alternatywy dla sklepu Google Play [AlternatywnyInternet #1]

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły