Newsy

Xiaomi Mi MIX Alpha zaprezentowany!

0
Nietypowy Chińczyk z 5G

Dziś Xiaomi zaprezentowało produkt, będący pewnego rodzaju pokazem możliwości Chińskiego giganta. To, że nie jest on urządzeniem dla mas widać po cenie – 19999CNY, czyli około 11200zł.

Jak wielki jest ten ekran? Eee… tak. – via GIPHY

W czym tkwi ta cena?

Odpowiedź na to pytanie można sobie dopowiedzieć po zobaczeniu urządzenia. Urządzenie 5G niemal z każdej strony pokryte jest AMOLED’owym ekranem nazwanym Surround Display. Niewielki pasek z aparatami, górna i dolna część urządzenia to jedyne miejsca, gdzie tego ekranu nie ma.

Szczegółowe oko

Aparat na bezekranowym pasie także nie jest pierwszy lepszy. Jest to pierwszy w smartfonie sensor 108Mpix o wielkości 1/1.33″! Łączy on 4 sąsiadujące pixele, żeby zrobić lepszej jakości zdjęcie 27Mpix, ale możliwe jest też zrobienie zdjęcia 108Mpix. byłaby to rozdzielczość 12032 x 9024. Drugi obiektyw ma 20Mpix, przysłonę f/2,2 i pole widzenia 117°, gdyż jest on tym szerokokątnym. Ostatni ma 12Mpix, jest teleobiektywem 2x z przysłoną f/2.0. Przedni aparat? brak – Wszechobecny ekran pozwala na wykorzystanie jednego setup’u aparatów do zdjęć zwykłych oraz selfie.

Fizyczne przyciski? Nope. – via GIPHY

A coś więcej o tym ekranie?

Stosunek ekranu do frontu urządzenia to…180,6%, ale… czy ten smartfon ma w ogóle coś takiego jak front? Urządzenie wykrywa w jaki sposób jest trzymane, więc przerzuca interesujące nas treści na tą stronę ekranu, na którą patrzymy. Dotyk także jest wyłączany w odpowiednich miejscach, żeby uniknąć niechcianych kliknięć. Po podłączeniu telefonu do ładowania zobaczymy ładną animację widoczną na całej szerokości ekranu. Ekran zastępuje głośnik, którego nie znajdziemy w Mi MIX’ie Alpha generując dźwięk poprzez drgania, a także na bocznych stronach robi za “diodę” powiadomień.

Animacja ładowania – via GIPHY

Boczna część ekranu jako “dioda” powiadomień – via GIPHY

Co siedzi wewnątrz?

Przynajmniej w przypadku procesora nie będzie zaskoczenia – znajdziemy tu obecnie najmocniejszego Snapdragona, czyli 855+ wraz z ukłądem graficznym Adreno 640. W przypadku takiego stwora nie można oszczędzić na pamięci RAM. Zdecydowanie nie oszczędzono, bo jest to 12GB pamięci LPDDR4X. Pamięci dla użytkownika też chyba nie zabraknie kiedy kości UFS 3.0 mają 512GB. Baterię 4050mAh naładujemy 40W ładowarką. Urządzenie obsługuje sieć 5G, posiada moduł NFC i Dual SIM.

Źródło: TheVerge, Twitter @Xiaomi,

Samsung Galaxy Fold jest bardzo delikatny

Wcześniejszy wpis

Personalizacja, czyli co można zrobić aby telefon był bardziej “twój”

Następny wpis