0

Obecnie najnowszym trendem na rynku telefonów komórkowych są smartfony ze zginanym wyświetlaczem. Na rynku obecnie dostępny jest tylko jeden – Samsung Galaxy Fold. Miał on swoje lepsze chwile, miał też wiele tych gorszych. Obecnie jednak Samsung namawia swoich klientów do uważania przy obsłudze smartfona. 

Galaxy Fold to bez wątpienia wyjątkowe urządzenie za sprawą swojego wyginanego ekranu. Ten zgina się po środku, a cały smartfon składa się jak książka. Taka forma wymagała wielu poświęceń. 

Samsung w oficjalnym poście nakazał swoim użytkownikom, aby byli rozważni przy użytkowaniu tego modelu. Ma on wiele słabych punktów wynikających z zastosowania takiej konstrukcji.

W dzisiejszych smartfonach z wyższej klasy obowiązkowym punktem staje się wodoodporność. W przypadku Galaxy Fold jest inaczej. Smartfon nie jest w żadnym wypadku pyłoszczelny czy wodoodporny. Wszelką wilgoć i zabrudzenia należy zatem trzymać od niego z daleka, gdyż mogą one mu zaszkodzić. 

Sam wyświetlacz ze względu na zginaną formę ma swoje wady. W miejscu zginania powstaje wklęsły rowek, który po wielu zgięciach zaczyna rzucać się w oczy. Samsung jest ostrożny przy jego premierach i na początku ukrywał sprytnie ten fakt przed widzami. Dodatkową ostrożność należy zachować przy…zwykłej obsłudze! Samsung zaleca „delikatny dotyk”, a to ze względu na brak szkła na ekranie. 

Jak widzimy Samsung Galaxy Fold to nadal delikatne urządzenie, a jego nowoczesna forma wymusiła wiele minusów. 

Źródło: pocketnow.com

iPhone Xs i Xs Max spowolniane przez iOS 13.1?

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Mi MIX Alpha zaprezentowany!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android