0

Premierę i start sprzedaży najnowszych smartfonów od Apple mamy już za sobą. Przy tej okazji smutnym faktem było wycofanie ze sprzedaży iPhone Xs i Xs Max. Czy to koniec niezbyt optymistycznych wieści o tych modelach?

iPhone Xs i jego większy brat z dopiskiem „Max” mają zaledwie rok. Pomimo tego wieku to nadal genialne urządzenia – w ich specyfikacji znajdziemy np. ekran OLED, bardzo wydajny procesor czy całkiem wysokiej klasy aparat fotograficzny. Zatem są to nadal dobre propozycje zakupowe.

Niestety polityka Apple nakazuje postarzać starsze modele na rzecz polepszenia sprzedaży najnowszych. Xs i Xs Max też spotka taki los. Najnowszy system iOS 13.1 lekko spowolni urządzenia. Jest to wynik wymagających funkcji, jakie posiada system. Jak twierdzi producent – to normalne, że starsze modele mogą się „dławić” najnowszymi funkcjami. W przypadku Xs-ów nie będzie to znaczący spadek szybkości działania, bo to nadal bardzo wydajne modele. 

Powód takiej polityki producenta jest oczywisty – „jeśli nie wiemy o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Apple chce nas zachęcać do kupowania najnowszych smartfonów z ich logo. Taktyki tego namawiania bywają dyskusyjne. Nie zapomnijmy, iż mamy do czynienia z najbogatszą marką świata, która w jakiś sposób chce utrzymać tę pozycję. 

iPhone Xs i Xs Max to zatem nadal godne polecenia smartfony, ale nie zapomnijmy, że nowy system może je lekko spowolnić. 

Źródło: pocketnow.com

Nowe modele Oppo na horyzoncie

Wcześniejszy wpis

Samsung Galaxy Fold jest bardzo delikatny

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS