0

Android w najnowszej wersji stabilnej jest już dostępny dla szerszego grona odbiorców. System sygnowany zielonym robocikiem ma ciągły problem z fragmentacją. Na rynku mobilnych technologii, wiele urządzeń działa pod kontrolą starych wersji tego systemu i za wiele nie da się z tym zrobić. Natomiast od pewnego czasu możemy zauważyć tendencję producentów do większego zaangażowania w sprawę aktualizacji swoich urządzeń. Aktualnie większość producentów stara się wydawać odpowiednie łatki na smartfonów ze średniej półki cenowej, a chociażby Nokia aktualizuje wszystkie swoje urządzenia. Dlatego też coraz więcej użytkowników patrzy na to jak dany producent dba o swoich klientów. Samsung bardzo się pod tym względem poprawił i aktualizowane są nawet jedne z najtańszych urządzeń. Jak to będzie wyglądało w przypadku systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 10?

android 10

Powyższa lista jest całkiem bogata. Na niej znajdziemy wszystkie najważniejsze smartfony i tablet sprzed dwóch lat. Nie obeszło się bez drobnych kontrowersji. Posiadacze Samsunga Galaxy S8/S8+ oraz Galaxy Note 8 liczyli, że w bieżącym roku otrzymają odpowiednią łatkę, ale na to wygląda że będą musieli obejść się smakiem. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę jeden szczegół. Doświadczenie nas nauczyło, że do list aktualizacji nieoficjalnych nie ma co się przywiązywać, bardziej wiarygodne są te od producenta, choć Ci również potrafili na ostatniej prostej przed wydaniem łatki zrezygnować z niej. Dlatego wydaje mi się, że warto uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje ze stajni koreańskiego producenta. Wówczas będziemy mogli ocenić, które smartfony czy tablety zostały pominięte.

Kiedy poszczególne urządzenia otrzymają odpowiednie update’y? Tego niestety nie wiemy, na pewno w pierwszej kolejności otrzymają je posiadacze flagowców czyli z linii Galaxy Note oraz Galaxy S10, a i tak potrwa to co najmniej dwa, trzy miesiące. Myślę, że proces aktualizacji wszystkich smartfonów do Androida 10 może trwać niemal okrągły rok do wydania kolejnej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Wasze urządzenia załapały się na powyższą listę? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: phonearena.com

Google Wifi gen. 2 – czyli ciekawe rozwiązanie 2w1

Wcześniejszy wpis

Nowe modele Oppo na horyzoncie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android