0

Przez ostatnie lata ilość urządzeń w naszym domu znacznie wzrosła. Zaczynając na głośnikach Bluetooth, przez Powerbanki, na tabletach i laptopach kończąc. Każde z tych urządzeń trzeba ładować co dodatkowo zwiększa ilość przewodów czy ładowarek. Dlatego Google, wraz z premierą nowych Pixeli, zaprezentuje Google Wifi gen. 2.

Głośnik, asystent, ruter

Jak donoszą przecieki, nowy głośnik Googla ma posiadać funkcje rozprowadzania sieci WiFi. Takie rozwiązanie spodoba się szczególnie osobom, które głośnik z asystentem już mają lub chcą mieć. W takim wypadku mogą poczekać na premierę nowego głośnika z asystentem, a później zrezygnować z dodatkowego rutera w domu. Póki co mało wiadomo na temat specyfikacji samego głośnika. Jedyną funkcją, o której wiemy i może się pojawić jest WiFi 6 generacji o standardzie 802.11ax. Ogólnie rzecz biorąc, pozwoli to na szybsze przesyłanie danych, ale przede wszystkim na większą przepustowość samej sieci. W naszych domach mamy kilka lub kilkanaście urządzeń podłączonych do internetu. Wszystkie te urządzenia muszą “walczyć” o dostęp do łącza, przez co czasami można zauważyć znaczny spadek wydajności. Nowy standard WiFi ma zniwelować ten problem.

Google WiFi Nest?

Jest jeszcze za wcześnie, żeby jednoznacznie stwierdzić dokładną specyfikacje tego urządzenia czy nawet jego nazwę. Może się nazywać po prostu Google WiFi 2, lub, co jest równie prawdopodobne, Google Wifi Nest. Produkty z serii Nest służą do obsługi smartdomów – sterować oświetleniem, zasłaniać czy odsłaniać okna, a nawet mogą służyć jako domofon. W Ameryce czy krajach Europy Zachodniej takie rozwiązania stosowane są coraz częściej. W Polsce może nie zdobyć takiego zainteresowania, chociażby z powodu braku obsługi języka Polskiego przez Asystenta Google w głośnikach tegoż producenta. Pozostaje jeszcze cena samego głośnika, która również jest nieznana. Wszelkich szczegółów dowiemy się dnia 15 października 2019 roku na oficjalnej prezentacji nowych urządzeń od Googla.

Źródło: 9to5google.com

Redmi 8A już 25 września

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy listę urządzeń Samsunga, które zostaną zaktualizowane do Androida 10

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy