0

W przyszłym roku obchodzić będziemy dziesięciolecie serii Galaxy S. Smartfony z oznaczeniem S to topowe modele koreańskiego producenta, które cieszą się wysoką popularnością. Podobnie jest w przypadku serii Note, która rok w rok prezentuje ciekawe rozwiązania. Jednak ten ład w nazewnictwie topowych modeli Samsunga może zakłócić Galaxy Fold. Czym będzie Galaxy One?

Nadchodzą duże zmiany? Nic z tych rzeczy

Swego czasu w nazewnictwie koreańskiego producenta nastał pewien bałagan. Z jednej strony mieliśmy model Galaxy S5 czyli 5ta generacja serii S. Proste, prawda? Za to po drugiej stronie barykady stał model o nazwie Samsung Galaxy Grand Neo Plus. Ciężko było się połapać w tych wszystkich oznaczeniach. Niestety czekają nas kolejne zmiany, jednak, na nasze szczęście, będą one raczej kosmetyczne. Przyczyną takiego posunięcia jest wprowadzenie nowego modelu jakim jest Galaxy Fold.

Galaxy S + Galaxy Note

Kluczowymi funkcjami serii Note są wielkość wyświetlacza oraz S Pen. Podczas gdy ta druga wciąż jest ekskluzywna dla “notatników” Samsunga, tak wielkości ekranów ostatnimi czasy bardzo się do siebie zbliżyły (dla przykładu: S10 ma przekątną 6.10 cala, a Note 10 6.28 cala).

Według najnowszych informacji od jednego z liderów w sprawie nieoficjalnych (ale trafnych) doniesień ma powstać nowa seria smartfonów Galaxy czyli Galaxy One. Nie będzie to żadna rewolucja, a raczej połączenie serii S z serią Note. Dość prawdopodobne jest to, że w przyszłym roku podczas wyboru topowego telefonu z serii One otrzymamy 2 warianty: “zwykły” oraz ten z rysikiem S Pen. Gdyby taki scenariusz się potwierdził, to prawdopodobnie Galaxy Fold drugiej generacji trafiłby do sprzedaży w 2020 roku jako niezależna seria. Jest jednak zbyt wcześnie aby jednoznacznie stwierdzić, czy rzeczywiście tak się stanie. Jeżeli żadne przyszłe przecieki nie będą wspominać o Galaxy One, to będziemy musieli poczekać na oficjalną konferencję prasową Unpacked. Ta zazwyczaj odbywała się tuż przed targami MWC w Barcelonie, które są zapowiedziane na 24-27 lutego 2020 roku.

Źródło: @evleaks

Już 29 października Gwint zadebiutuje na iOS

Wcześniejszy wpis

Nowe Pixele poznamy oficjalnie już w połowie października

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android