0

Jesteśmy świeżo po premierze Apple, która miała miejsce 10 września. Zobaczyliśmy tam kilka najnowszych urządzeń, m.in. iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Spoglądając jednak na oficjalną stronę producenta możemy być zaskoczeni, gdyż zniknęły z niej niektóre produkty. Odpowiedź brzmi…zostały wycofane.

Nie jest tajemnicą, że Apple po premierze najnowszych urządzeń wycofuje z oficjalnej sprzedaży starsze modele, aby nie dopuścić do zaniżania sprzedaży tych najnowszych. Ostatnio jednak ich polityka jest dość agresywny. 

Największe zdziwienie to oczywiście zniknięcie zeszłorocznych flagowców. Tak – po roku iPhone Xs i Xs Max zostały wycofane. Powód jest oczywisty – zmiany pomiędzy tegorocznymi flagowcami (11 Pro i 11 Pro Max) a zeszłorocznymi (Xs i Xs Max) są tak naprawdę marginalne. Apple to zauważyło – gdyby obniżyli ceny Xs-ów wiele osób wolałoby nadal mocne zeszłoroczne modele, niż dopłacać do niewiele zmienionego flagowca. Taka sama sytuacja miała miejsce rok temu, gdy wycofano iPhone X. 

Pozostaje jednak pytanie dlaczego iPhone Xr pozostał w ofercie? Ten model jest wielkim sukcesem producenta. Tim Cook podkreślał, że Xr stał się najpopularniejszym iPhone’m, a także najpopularniejszym smartfonem na świecie. Producent jest zatem dumny z jego sukcesu, dlatego postanowił go zostawić w ofercie, aby jeszcze bardziej nakręcić jego sprzedaż po obniżeniu ceny. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku iPhone 8 i 8 Plus. Ich sprzedaż jest wysoka, zatem producent postanowił zostawić je w portfolio pomimo starego designu. 

Na evencie poznaliśmy także nowy smartwatch – Apple Watch Series 5. Tutaj podobna sytuacja ma miejsce z wycofaniem Apple Watch’a Series 4. Zeszłoroczna edycja przyniosła duże zmiany wizualne, a w tym roku jedynie ją ulepszono. Po raz kolejny Apple bało się o zaniżenie sprzedaży, dlatego wycofało serię 4. W sklepie producenta został jeszcze Apple Watch Series 3. Dostał on obniżkę ceny do 999 zł. Jest to zatem krok w stronę osób chcących spróbować smartwatch’a. Seria 3 ma stary design, ale jest dobrą propozycją na start przygody z Apple Watch’em. 

Kolejnym wycofanym urządzeniem jest iPad. Po raz kolejny – odświeżona wersja nie zmieniła się zbyt wiele, dlatego wycofano zeszłoroczną z obawy na zaniżanie sprzedaży. 

Zmiany w portfolio Apple są tym razem dość znaczące. Urządzenia będą jednak dostępne w innych sklepach. Zmiana dotyczy oficjalnego sklepu marki. 

Źródło: apple.com

Wyciekły informacje o Vivo U10

Wcześniejszy wpis

OnePlus 7T i 7T Pro już bez tajemnic!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS