0

Pierwszym modelem, który przychodzi mi na myśl po usłyszeniu hasła “tablet” jest iPad. Segment ten stracił na popularności tak szybko, jak ją zdobył. Jednak nie upadł on całkowicie. Wystarczy spojrzeć na utrzymującą się sprzedaż w/w iPadów. Jednak największy konkurent Apple – Samsung – nie odpuszcza i do Polski wprowadził najnowszy model, czyli Galaxy Tab S6.

Galaxy Tab S6 – czyli tabletowa czołówka

Rynek tabletów stracił na popularności z 2 powodów: zwiększenie ekranów w smartfonach oraz masowy wypływ tabletów z najniższej półki, które nawet po kilku miesiącach użytkowania znacząco spowalniały. Najnowszy model Samsunga zdecydowanie nie zalicza się do tej kategorii. Podzespoły, które napędzą ten tablet to topowy Snapdragon 855 połączony z 6 GB pamięci operacyjnej. Na dane otrzymamy 128 GB. Jest również dostępna wersja 8/256 GB, niestety jej nie kupimy w polskich sklepach. Dodatkowo, możemy rozbudować tą pamięć o kartę microSD. Ekran to 10.5 calowy panel AMOLED o rozdzielczości 2560×1600 pikseli. Całość zasilana jest za pomocą baterii o pojemności 7040 mAh. Galaxy Tab S6 jest oparty o 9 odsłonę Androida, czyli Pie. Miłym dodatkiem jest rysik w kolorze samego tabletu dołączony w zestawie. Coś, czym Apple nie może się poszczycić – punkt dla Samsunga. Jak na urządzenie XXI wieku przystało, nie zabrakło wielomodułowego aparatu. Podstawowy aparat ma 13 MPix, drugi zaś ma 5 MPix.

Cena: ta również jest czołowa

Oprócz różnych wariantów pamięci, mamy do wyboru wersję podstawową oraz z modułem LTE. Przyjdzie nam za nie zapłacić kolejno 3099 zł oraz 3449 zł. Może to wydawać się dość dużo; za taką kwotę można szukać już pełnoprawnych laptopów. Nie zapominajmy jednak o topowych podzespołach, ekranie AMOLED oraz dołączonym w zestawie rysiku. Patrząc również na ceny tegorocznych, flagowych smartfonów to kwota ~3000 zł zaczyna być dość przystępna za to, co oferuje Galaxy Tab S6.galaxy tab s6

Moto E6 Plus oficjalnie zaprezentowany

Wcześniejszy wpis

Wyciekły informacje o Vivo U10

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android