0

Mamy 2019 rok. Wielkie korporacje biją się o to, który telefon będzie bardziej bezramkowy. Ale Sharp poszedł całkowicie inną drogą, ponieważ zaprezentował… 2 wcięcia w ekranie! Jest to interesujące, ponieważ wygląda to dość dziwnie. Tyle że ten telefon zawiera inne ciekawe rzeczy w środku! A co to jest, to się przekonamy – prezentujemy Sharp Aquos R3!

Ogólna specyfikacja telefonu

Przede wszystkim należy powiedzieć o ekranie. Pomimo 2 notch’ów (inaczej wcięć) to prezentuje się bardzo ładnie oraz jego specyfikacja jest niezła. Ekran ma 6,2 cala w proporcjach 19,5: 9. Posiada rozdzielczość QuadHD+ (3120 x 1440 pikseli). Godne uwagi jest wsparcie technologii HDR10 (lepsza jakość obrazów oraz lepsze kolory) a co najlepsze – odświeża w 120Hz. Na plus zaliczam złącze mini jack 3,5mm oraz głośniki stereo oraz wsparcie technologii Dolby Audio.Sharp Aquos R3

Japończycy wpakowali w najnowszy model Sandpragona 855. Mogą się pochwalić jeszcze 6GB pamięci RAM, w przeciwieństwie do 128GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo się nie popisali pojemnością baterii, ponieważ wynosi zaledwie 3200mAh. Na swoją obronę mają jednak bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi (11W).

Bardzo nas Sharp zaskoczył apartami. Są to tylko 2 sensory ale elementem zaskoczenia jest tutaj wykorzystanie aparatów. Jeden, o rozdzielczości 12,2 Mpix, jasności f/1,7 i kącie 78 stopni ma służyć tylko i wyłącznie do robienia zdjęć. Drugi za to, o rozdzielczości 16 Mpix, jasności f/2,4 i kącie 125 stopnia służy do nagrywania filmów. Ciekawą rzeczą jest łączenie pikseli aby w trudnych warunkach zdjęcia lepiej wyglądały.

Sharp Aquos R3 posiada tryb EIS (elektron. stabilizacja obrazu) oraz AI Live Story i AI Live Shutter. Służą one do robienia automatycznych zdjęć podczas nagrywania filmów. Mamy nadzieję że to dobrze działa.

sharp

Dostępność flagowca

Smartfon jest jak na razie dostępny jedynie w Japonii ale ma być pierwszym telefonem wypuszczonym na rynek globalny. Niestety, ewentualny zakup może nas poboleć, ponieważ w samej Japonii nie należy do tanich urządzeń. Dlatego podejrzewamy, że cena globalna może być dość wysoka i spowodować zawrót głowy w Polsce.

Podsumowanie

Uważamy, że szykuje się globalna premiera naprawdę dobrego telefonu, pomimo nieudanego wejścia Japończyków na rynek globalny, a zwłaszcza europejski. Specyfikacja, pomimo niewielkich niedociągnięć jest jedna z najlepszych. Osobiście chętnie przetestowałbym ten telefon, tylko niech wejdzie na rynek europejski. Mam nadzieję, że się mi to uda.

A czy wy kupilibyście to urządzenie?

Huawei FreeBuds 3 zadebiutują już w tym roku

Wcześniejszy wpis

Huawei Band 3 Pro – tani smartband idealny dla Ciebie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android