Huawei Band 3 Pro

Huawei Band 3 Pro – tani smartband idealny dla Ciebie

Zastanawiałeś się ostatnio nad kupnem nowego smartbanda? Huawei Band 3 Pro to jeden z najlepszych tego typu urządzeń do 300 zł. Może warto się nim zainteresować? Mam ten sprzęt od około 3 miesięcy. Czy jest wart swojej ceny?

 Wygląd

Urządzenie przychodzi do nas w ładnym, minimalistycznym opakowaniu wraz z kartą gwarancyjną i przewodem do ładowania oraz instrukcją szybkiego startu.

Sam smartband jest wykonany bardzo solidnie jak na urządzenie z tej półki cenowej. Z przodu umieszczony jest oczywiście kolorowy wyświetlacz AMOLED o rozmiarze 0,95 cala i rozdzielczości 120 x 240 pikseli. Wyświetlacz jest otoczony metalową czarną lub grafitową (nie jestem dziewczyną nie rozróżniam miliona odcieni) ramką. Wygląda to przede wszystkim elegancko i myślę, że większości użytkowników powinno się podobać. Pasek sylikonowy jest lekko prążkowany. Dopracowane. Nie ma się do czego przyczepić. Jeżeli martwicie się o to czy go od jego noszenia nie będzie was bolała ręka to spokojnie – waży tylko 25g.

Huawei Band 3 PRO

Wyświetlacz i czujniki

Jak już wspominałem ekran wykonany w technologii AMOLED. Więc kolory są żywe i nasycone. Jeżeli chodzi o jasność minimalną i maksymalną mamy do wyboru 3 poziomy jasności. Ja miałem ustawiony poziom 2 i dawał radę nawet w intensywnym słońcu. Wieczorami przełączyłem raz poziom na 3 dla sprawdzenia i cóż… bił po oczach. Więc bezproblemowo. Ciekawym ustawieniem jest możliwość automatycznego przyciemniania tarczy nocą. Szczerze, nie wiem czy to działa.

Czujniki umieszczone w opasce to oczywiście akcelerometr, czujnik tętna i jak podaje producent czujnik noszenia opaski. W urządzenie wbudowany został odbiornik GPS.

Menu i działanie

Główna tarcza Huawei Band 3 Pro wyświetla czas i różne dane w zależności od wybranej tarczy (wybór jest wielki bo to aż 3 tarcze). Wybudzić ją można podnosząc rękę do góry – po ustawieniu w aplikacji lub przez kliknięcie w przycisk „zatopiony” w ekranie. Muszę tu wspomnieć o czymś co przyciągnęło moją uwagę podczas wybudzania ekranu. Mianowicie animacja. Jest to „wybudzanie”. Ciężko opisać to słowami ale naprawdę wygląda to bardzo ciekawie. Ujęło mnie to. Nawigowanie po opasce odbywa się w górę bądź w dół – przesuwając po ekranie. I tak odpowiednio przesuwając w dół mamy dzienną statystykę aktywności w procentach (po kliknięciu ukazują się szczegóły). Dalej w dół mierzenie tętna. Następnie sen. Kolejny ekran to opcje takie jak wybór tarcz (można je zmienić również przytrzymując dłużej ekran startowy), opcja „znajdź telefon”, timer, stoper, jasność ekranu, restart itp. Ostatnim ekranem jest wybór aktywności. Działanie jest płynne a nawigowanie bardzo proste i intuicyjne.

Mierzenie aktywności

Do wyboru mamy 8 aktywności: spacer, bieżnia, rower, rower na siłowni, bieg, pływanie na basenie, pływanie na otwartej przestrzeni oraz wolny trening.

Próbowałem tylko biegania i jazdy na rowerze i mogę powiedzieć, że dane są zliczane bardzo poprawnie (czasami zdarzą się jakieś odstępstwa). Są dostępne po treningu raz do odczytu a potem w aplikacji. Bardzo przejrzyście i konkretnie ukazane. Mierzone jest między innymi tętno czy dystans i prędkość jak również pułap tlenowy i czas regeneracji.

Jeżeli chodzi o łączność GPS to jestem pozytywnie zaskoczony. Miałem już wcześniej inne opaski w tym Xaomi Amzfit Stratos i połączenie w Band 3 Pro jest kilkosekundowe jeżeli tylko znajdujemy się na otwartej przestrzeni. Z odczytywanie trasy również nie ma problemu.

Sen i tętno

Dane o śnie i tętnie, odpowiednio do ustawień są lub nie są zbierane (przecież Chińczyki mogą śledzić nawet Twój sen).

Jest opcja ciągłego pomiaru tętna, które jest ciągłe naprawdę a nie jak np. w Xaomi Mi Band 4-  co pół godziny. Czujnik jest dokładny. W  mojej poprzedniej opasce wykrywał np. poduszkę(Tak przykładałem poduszkę pod czujnik tętna. Wy nie?) Ta opaska nie robiła takich baboli. Sen to ulepszona wersja Huawei TruSleep 3.0. Jest to ponad 200 scenerii i rad dotyczących polepszania snu. Szanuje. Bardzo mi się to podoba chociaż czasami rady mijają się z celem. Ogólnie jednak nie ma się do czego przyczepić i opaska nie zlicza bezsensownie snu gdy trzymam rękę nieruchomo na biurku i w podobnych sytuacjach. Poprawnie liczy przebudzenia i inne dane. Może nie idealnie ale jest na wysokim poziomie i przedstawione w bardzo przejrzysty sposób pokazane w aplikacji. Sama aplikacja jest naprawdę czytelna i może się podobać.

Bateria

Jeżeli chodzi o ładowanie to odbywa się przez specjalną małą tackę z dwoma portami PIN. Czas ładowania miej więcej 2 godziny lub troszkę ponad (ciekawe czy kiedyś będzie fast charge dla opasek). Cóż jeżeli chodzi o czas pracy to jest…. Różnie. Tak bym to  najprościej ujął. Wiem, że jest tu kolorowy wyświetlacz ale mimo wszystko spodziewałbym się troszkę dłuższego czasu. Przy włączonym GPS jest to tylko lub aż (zależy dla kogo) 7 godzin. Pojemność to ok. 100 mAh i przy normalnym użytkowaniu czyli z wyłączonym ciągłym monitorowanie tętna ok. 5 maksymalnie 6 dni. Z włączoną opcją tętna jest to dzień krócej. Najwyżej można się przyzwyczaić.

Podsumowanie i ocena końcowa

W recenzji nie napisałem o niektórych pierdołkach takich jak sterowanie aparatem i odrzucanie połączeń. Mamy również możliwość ustawienia do 5 alarmów (tylko wibracje). Jest również możliwość synchronizacji pogody z telefonem.

W codziennym użytkowaniu opaska jak najbardziej godna polecenia dla osób które szukają czegoś za kwotę ok 300 zł. Nie są to wielkie pieniądze ale wiem, że Xaomi ma opaski za 100 zł. Tylko nie aż tak dopracowane i bez GPS.  Szczerze mówiąc sam najpierw zamówiłem Mi Banda 4 ale gdy zorientowałem się, że nie ma GPS to dołożyłem te 150 zł i kupiłem Huawei Band 3 Pro, który polecam i jestem bardzo zadowolony z jego użytkowania. Nie jest dla profesjonalnych sportowców ale nie jest również dla zwykłych amatorów- coś pomiędzy. Wart swojej ceny i godny polecenia. Gdyby nie ciut za krótki czas pracy na jednym ładowaniu powiedziałbym, że Chińczyk płakał jak sprzedawał. Ale nie powiem. Powiem za to, że oceniam na 8.5 w 10 stopniowej skali.

More Stories
LG zmienia strategię firmy