0

Apple nieustannie stara się nadążyć za popytem AirPods, a Samsung Galaxy Buds zostały w tym roku bardzo dobrze przyjęte zarówno przez klientów, jak i recenzentów. Huawei ma jeszcze podobny sukces w segmencie słuchawek bezprzewodowych.

Sprzedawane jako FreeBuds 3, najnowsze bezprzewodowe słuchawki Huawei zastępują zeszłoroczny FreeBuds 2 Pro i wprowadzają kilka subtelnych, ale ważnych zmian konstrukcyjnych. Ogólny wygląd nadal przypomina AirPods firmy Apple, ale najnowszy model jest identyczny jak słuchawki bezprzewodowe dostczane z P30 Pro i innymi telefonami z wyższej półki.
Huawei twierdzi również, że jego najnowsze dzieło ma konstrukcję zapobiegającą wiatrowi, która pomoże poprawić wrażenia dźwiękowe. Mówiąc o tym, firma ma nadzieję, że przeniesie sprawy na wyższy poziom dzięki dedykowanemu układowi audio o nazwie Kirin A1, który obsługuje Bluetooth 5.1, zużywa o 50% mniej energii i jest około 5% mniejszy niż konkurencyjny układ H1 firmy Apple.
Jeśli chodzi o niektóre bardziej techniczne szczegóły, FreeBuds 3 zawiera dynamiczny przetwornik o wysokiej czułości 14 mm z dedykowaną tubą basową. Kirin A1 zmniejsza również opóźnienie o około 30% i pomaga zapewnić bardzo niskie opóźnienie dźwięku podczas grania. FreeBuds 3 obsługują minimalne opóźnienie wynoszące 190 ms, podczas gdy Apple AirPods drugiej generacji oferują 220 ms, a Galaxy Buds Samsunga osiągają 564 ms.
Oryginalne FreeBuds były dostarczane z etui ładującym w kształcie pigułki, podczas gdy FreeBuds 2 Pro wybrał kwadratową. Obsługuje teraz technologię SuperCharge. Oznacza to, że można go ładować 100% szybciej niż najnowsze Apple AirPods za pomocą kabla i 50% szybciej bezprzewodowo.
Jeśli chodzi o same FreeBuds 3, są wystarczalne na 4 godziny użytkowania na jednym ładowaniu lub 20 godzin z etui do ładowania. Dla porównania, AirPods firmy Apple mogą wytrzymać do pięciu godzin na jednym ładowaniu i 24 godziny z etui do ładowania. Z drugiej strony Samsung Galaxy Buds będzie działał przez sześć godzin z jednym ładowaniem i do 13 godzin z etui ładującym.
Huawei FreeBuds 3 będzie można kupić zarówno w  bieli, jak i czerni, gdy wejdą do sprzedaży najpóźniej w tym roku. Niestety, chińska firma nie potwierdziła jeszcze dokładnej daty premiery lub ceny potencjalnie popularnego produktu, ale dalsze informacje zostaną prawdopodobnie udostępnione jeszcze w tym miesiącu, gdy Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro debiutują na imprezie w Monachium 19 września.

Vivaldi – czy Google Chrome ma nowego konkurenta?

Wcześniejszy wpis

Sharp Aquos R3 – 2 dobre wcięcia w ekranie!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy