0

6 września rozpoczęły się tegoroczne targi IFA w Berlinie. Jest to event, na którym mamy przyjemność poznać nowe urządzenia niektórych producentów. Jednym z obecnych była dziś firma HMD Global, a zatem poznaliśmy nowe smartfony z logiem Nokia.

Nokia 7.2

Główną gwiazdą na tegorocznym stanowisku producenta jest Nokia 7.2. Jest to smartfon z wyższego segmentu średniej półki. Front nie wygląda przesadnie oryginalnie – obecne jest dobrze nam znane połączenie notch’a w kształcie kropli i podbródka. Wyświetlacz ma 6,3 cala LCD w rozdzielczości FHD+. Obsługuje HDR10 do przesyłania strumieniowego treści i może konwertować materiał SD na HDR. Nokia nie lubi eksperymentować z procesorami, dlatego we wnętrzu znajdziemy dobrze nam znany, ale wciąż całkiem wydajny Snapdragon 660. Dołącza do niego 4 lub 6 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB pamięci (eMMC). Gniazdo karty może pomieścić dwie karty SIM i kartę microSD o pojemności do 512 GB. Telefon działa pod kontrolą Androida 9.0, lecz dostanie aktualizację do Androida 10. Będzie też otrzymywać uaktualnienia systemu operacyjnego przez 2 lata i comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń przez 3 lata. W przypadku Nokii to bardzo wiarygodne informacje, a pisaliśmy o nich niedawno.

Cały efekt „wow” skupia się wokół tylnego aparatu. Jest on potrójny, a przy okazji za sprawą kształtu obudowy stanowi ciekawy wyróżnik stylistyczny. Główny moduł ma 48 Mpx i wykorzystuje technologię Quad-Baier. Drugi obiektyw jest szerokokątny – ma 8 Mpx i pole widzenia 118°. Trzecie oczko to czujnik głębi 5 Mpx. Na pokładzie znalazły się funkcje sygnowane marką ZEISS. Frontowy aparat ukryty w kropli ma rozdzielczość 20 Mpx.

nokia

Całość zasila bateria 3500 mAh z ładowaniem 10W. Na pokładzie znajdziemy gniazdo MiniJack i USB-C. Sprzęt będzie dostępny w kolorach: cyjan zielony, węgiel i lód. Cena za wariant 4/64 GB ma wynosić około 300 euro.

Nokia 6.2

Nieco słabszym, ale nadal ciekawym modelem zaprezentowanym dziś jest Nokia 6.2. Będzie to równie interesująca propozycja w średniej półce cenowej. Ekran pozostanie taki sam jak w 7.2 – 6,3-calowy FHD+ z obsługą HDR10. Bateria również nie ulegnie zmianom – 3500 mAh z ładowaniem 10W.

Lekkie zmiany poczyniono w aparatach – tylny nadal jest potrójny i charakterystyczny w wyglądzie. Główny moduł jest inny – 16 Mpx, bez technologii łączenia pixeli. Dodatkowe dwa to nadal 8 Mpx o szerokim polu widzenia 118°, a także czujnik głębi 5 Mpx. Zmieniono również frontowy obiektyw – tutaj ma on 8 Mpx.

Procesor pozostał klasyczny i sprawdzony – Snapdragon 636. To największa różnica pomiędzy modelami. Pamięci RAM będzie 3 lub 4 GB, a wewnętrznej 32 lub 64 GB. Wersja 3/32 GB będzie kosztować około 200 euro, a 4/64 GB – około 250 euro.

nokia

Najnowsze smartfony od Nokii zapowiadają się na warte uwagi propozycje w średniej półce cenowej. Ich wielką zaletą będą oczywiście aktualizacje. Czekamy na ich debiut na polskim rynku.

Źródło: gsmarena.com

Kirin 990 zaprezentowany

Wcześniejszy wpis

Ogromny sukces Xiaomi w Indiach!

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android