0

Xiaomi ma bardzo rozbudowane portfolio swoich urządzeń, tak właściwie premiera goni premierę. Cały czas pojawiają się nowe urządzenia, a tak właściwie od momentu wydzielenia dodatkowej submarki czyli Redmi tych telefonów jest jeszcze więcej. Przed kilkoma dniami mieliśmy okazję po raz pierwszy oficjalnie zobaczyć Redmi Note 8, który jako pierwszy telefon ze średniej półki cenowej ma zaimplementowany główny obiektyw o matrycy 64 Mpx. Widać jednak, że Chińczycy chcą iść za ciosem prezentując kolejne ciekawe rozwiązania i to z jeszcze większą matrycą. Według pierwszych niezbyt szczegółowych informacji możemy się w niedalekiej przyszłości spodziewać sumarycznie czterech telefonów, które będą miały na pokładzie wcześniej wspomniane „oczko”. O jakich modelach mowa?

Tutaj niestety nie mamy zbyt wielu informacji. Te przeciekowe sugerują, jedynie nazwy kodowe czyli „tucana”, „draco”, „umi” oraz „cmi”. Cóż jak na razie jest to trochę wróżenie z fusów. Nie mamy żadnych konkretnych informacji co do zarówno specyfikacji samego obiektywu jak i urządzeń z którymi będzie współpracować. Zakładając, że 64 Mpx matryca pojawiła się właśnie w średniopółkowymi Redmi Note 8 Pro to myślę, że 108 Mpx będzie zarezerwowane dla urządzeń poziom wyżej jeśli chodzi o cenę. Czyżbyśmy mogli spodziewać się następcy Pocophone F1, modelu z linii Mi oraz flagowca od Redmi? Cóż jak na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na konkretniejsze informacje ze stajni chińskiego producenta.

Co sądzicie o matrycy 108 Mpx w telefonach? Czy w ogóle takie rozwiązanie jest nam w ogóle potrzebne czy to tylko sztuka dla sztuki i chwyt marketingowy.

Źródło: pocketnow.com

Huawei Enjoy 10 Plus zaprezentowany na renderach

Wcześniejszy wpis

Nowy składany telefon od LG w 2020?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy