0

Rynek smartfonów z średniej półki ma się bardzo dobrze i pozostanie tak na dłuższy czas. Różnorodność modeli pozwala użytkownikom na dopasowanie urządzenia do ich preferencji. A gdyby ktoś wciąż szukał telefonu w przedziale cenowym 1000-1200 zł to Huawei Enjoy 10 Plus może być ciekawą propozycją.

Specyfikacja

Sama bryła smartfonu nie przedstawi żadnych nowości. Bezramkowy ekran, potrójny aparat z tyłu i wysuwany z góry do zdjęć portretowych. Pomimo, że nie jest to najświeższy design, to z pewnością może się on podobać. Specyfikacja nowego średniaka od Huaweia to Kirin 710 (4x 2.2 GHz, 4x 1.7 GHz) wraz z 4, lub 8 GB pamięci operacyjnej. Na dane otrzymamy 64 lub 128 GB (w zależności od konfiguracji) z możliwością rozbudowy o kartę microSD.

Ekran, aparaty

Na filmie przedstawiającym nowego konkurenta popularnego Xiaomi Redmi Note 7 widać, że będzie to bardzo wdzięczny telefon. Ekran o rozmiarach 6.59 cala i rozdzielczości 2340×1080 pikseli (FullHD+), który zapełnia ok 84% przedniego panelu wygląda bardzo dobrze jak na średniaka. Potrójny aparat składa się z 3 obiektywów: głównego (48 Mpix), drugiego (8 Mpix) oraz do pomiaru głębi (2 Mpix). Przedni aparat wysuwa się z głównej krawędzi smartfonu oraz ma rozdzielczość 16 Mpix. Jak na telefon za tą cenę zamontowanie kamerki pop-up jest co najmniej imponujące.

Bateria, funkcje, system

Połączenie energooszczędnego procesora z dość dużą baterią to częste zagranie chińskich producentów. W tym przypadku nie jest inaczej: Huawei Enjoy 10 Plus zostanie wyposażony w ogniwo o pojemności 4000 mAh. Na pleckach smartfonu znalazł się czytnik linii papilarnych, a na dole złącza USB Typu C oraz Mini Jack 3.5 mm (!). Niestety jest jedno ale – Enjoy 10 Plus może i będzie wyposażony w Androida wersji 9 (albo i nie, wszystkiego dowiemy się na oficjalnej premierze), to jest możliwość braku wsparcia dla usług Google takich jak Sklep Play. Dobra wiadomość jest taka, że chiński gigant już szykuje swój autorski system operacyjny, na którym będą pracować przyszłe smartfony. Dokładniejszych informacji na ten temat dowiemy się podczas premiery, która odbędzie się 5 września 2019 roku.Huawei Enjoy 10 Plus

Apple – co dalej będzie z gigantem z Cupertino?

Wcześniejszy wpis

Szykujcie się na cztery smartfony Xiaomi z aparatami 108 Mpx

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android