Galaxy Fold
0
O Samsungu Galaxy Fold słyszał każdy – zwłaszcza o jego najważniejszej innowacji czyli o składanym ekranie. Tyle, że po masie problemów związanych z ekranem, koreański gigant technologiczny wycofał je ze przedsprzedaży. Pomimo tego, Samsung się nie poddał i już we wrześniu wypuszcza odświeżoną i poprawioną wersję, tzw. Galaxy Fold 2. Czym się będzie różnić od pierwotnej wersji oraz co zapowiada? I kiedy będzie ona w sprzedaży?

Jak pisaliśmy wcześniej, w maju, Samsung wycofał z przedsprzedaży wspomniany model Galaxy Fold. Powodem tego były pękające wyświetlacze – pomimo ochrony w postaci folii i ramek. Problemy z ekranem pojawiły się u testerów największych portali. Jak stwierdził iFixit, Samsung popełnił wtedy kilka karygodnych błędów, które powodowały pękanie wyświetlacza.

Tyle że Samsung nie poddaje się tylko pracował przez ostatnie miesiące i zapowiedział już  wypuszczenia poprawionego modelu – tzw. Samsunga Galaxy Fold 2. Jak sugeruje jeden z informatorów, Evan Blass, Galaxy Fold ma być w sprzedaży już 27 września.

Jakie zmiany nastąpiły A co zostało?

Zacznijmy najpierw od tego, co zostało nietknięte. Zostaje z zewnątrz prawie identyczny wygląd oraz części w środku się nie zmieniają. Więcej do powiedzenia jest w tym, co będzie nowe lub co zostało zmienione. Jak donoszą dziennikarze Bloomberga, zmienia się na pewno rozdzielczość ekranu. Wynosi od tej pory 6,7 cala i ma być w formie “prawie foremnego prostokąta”. Czyli jakiej? Ni to kwadrat, ni to prostokąt. Do tego ma się zamykać jak klapka w starych telefonach, co może być ciekawą koncepcją – tyle, że mamy jeden ekran o dwóch rozmiarach, co jest łatwiejsze do wprowadzenia niż 2 ekrany. Ogólnie ma to wyglądać tak, że po otworzeniu dostajemy powierzchnię roboczą wielkości tabletu a po złożeniu mamy do dyspozycji smykły ekran, idealny dla telefonu.

Osobiście mi się to rozwiązanie podoba, pomimo tego, że telefony z klapką odeszły do lamusa. Z tego co widać na renderach to ma wyglądać bardzo dobrze, nawet wręcz rewelacyjnie.

Dodatkowo, zostało na niego nałożone szkło Ultra Thin Glass, czyli najcieńsze szkło, które ma chronić elastyczny ekran – ma mieć zaledwie 3% grubości tradycyjnego szła, jakie stosuje się w ekranach smartfonów. Do tego ma pojawić się otwór na aparat do selfie. Za wzornictwo Galaxy Folda odpowiada Tom Browne.

KWESTIA CENY

Jak wiadomo, pierwszy Galaxy Fold był absurdalnie drogim telefonem – kosztował aż 10.000 złotych za sztukę, co był tak naprawdę dobrem luksusowym. Aż dziw bierze, że pojawiły się problemy z ekranem. Obecnie zapowiada się na tańsze urządzenie, dostępne dla większej ilości ludzi.

KRÓTKIE PODSUMOWANIE

Galaxy Fold zapowiada się na naprawdę ciekawe urządzenie. Zostaje dalej składany wyświetlacz, ale jest tylko jeden co spowoduje “wyszczuplenie” telefonu – a to oceniam na duży plus. Niestety, w tym modelu jednak trzeba było pójść na kompromisy, ze względów technologicznych jak i cenowych, ale trzeba było jednak na to pójść aby wypuścić produkt. Osobiście kibicuję nowemu Galaxy Fold i chętnie bym go osobiście przetestował.

A wy co sądzicie o ulepszonym składanym Galaxy?

 

Źródło – Spider’s Web, Bloomberg

Samsung Galaxy A90 – kolejny smartfon z łącznością 5G

Wcześniejszy wpis

Sony Xperia 1 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android