0

Kupując nowy smartfon jednym z kryteriów wyboru mogą być stałe aktualizacje od producenta. Nowy system poprawia działanie, a także dodaje nowe funkcje z nowszych modeli. Częste aktualizacje są zatem dość ważne. Który producent najszybciej wydaje aktualizacje na swoje smartfony?

Counterpoint Research umieścił w sieci raport dotyczący aktualizacji smartfonów działających na systemie operacyjnym Android. Wzięto pod uwagę modele, które zostały wypuszczone na rynek od trzeciego kwartału 2018 roku. Zebrane dane pozwalają wyłonić producenta, który najszybciej dostarcza najnowszy system na swoje urządzenia.

nokia

Analizując wyniki niekwestionowanym zwycięzcą w tej kategorii zostaje…HMD Global, producent smartfonów Nokia. Według raportu aż 94% urządzeń wypuszczonych od trzeciego kwartału 2018 roku działa na najnowszym systemie Android 9.0 Pie. Jak widać Nokia wywiązuje się z obietnic o szybkich aktualizacjach.

Na drugim miejscu podium plasuje się Samsung z wynikiem 89%. Tutaj jednak nie jest tak różowo – 7% modeli nadal działa na Androidzie 8.0 Oreo i nie dostanie kolejnej wersji. Należy zauważyć, że smartfony podobne wiekowo np. od Nokii dostaną takowe wsparcie.

Brązowy medal należy do Xiaomi, a ich wynik to 84%. Tutaj podobna sytuacja do Samsunga – 9% podobnych wiekowo modeli jako ostatnią wersję systemu dostało Android 8.1 Oreo, a 6% – Android 8.0 Oreo.

Ważne jest również ile czasu użytkownicy muszą czekać na takowe aktualizacje. Nokia po raz kolejny wygrywa ranking – 94% smartfonów dostało najnowszy system w niespełna rok. Dla porównania Samsung takie aktualizacje dostarcza w większości przypadków w czasie dłuższym niż 12 miesięcy.

nokia

Jak widać Nokia dotrzymuje obietnic składanych na premierach – ich modele dostają najnowsze wersje systemu, a użytkownicy nie muszą na to czekać zbyt długo.

Źródło: gsmarena.com

Odświeżony chiński flagowiec zadebiutował na rynku. Poznajcie Meizu 16s Pro

Wcześniejszy wpis

ZTE Axon 10 Pro w atrakcyjnej cenie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android