trump

Trump wydaje ważne ogłoszenie na… Twitterze!

Jakiś czas temu mieliśmy do czynienia z napiętą sytuacją pomiędzy chińskim gigantem Huawei i rządem Stanów Zjednoczonych. Wiele było scenariuszy związanych z tymi wydarzeniami. Najczarniejsze dotyczyły wojny handlowej pomiędzy Chinami a USA. Sytuacja najwyraźniej nadal nie została zamknięta.

Konflikt między tymi dwoma krajami mógłby spowodować duże zmiany na rynku elektroniki. Historia ta jednak nadal się nie kończy. Tym razem dotknie ona firm amerykańskich, które posiadają swoje linie produkcyjne w Chinach. Ogłoszenie zostało wydane przez prezydenta Donalda Trumpa.

Obecny przywódca Stanów Zjednoczonych jest znany ze swojego zamiłowania do portalu Twitter. Najwyraźniej uważa go również za dobre miejsce do wydawania oficjalnych ogłoszeń. W swoim poście prezydent zwrócił się do firm amerykańskich z prośbą o szukanie alternatyw dla produkcji w Chinach. Nakazuje przenieść te procesy do innych krajów. Decyzja ta przyniesie dość znaczące skutki.

Najważniejszy z amerykańskich producentów, czyli Apple, już wcielił rozkaz w życie i szuka nowych miejsc na produkcję. Kolejne firmy będą musiały się również dostosować. Cała sytuacja do tej pory odbiła się cenach akcji wielu firm amerykańskich, m.in. Apple, Qualcomm i Nvidia. W przypadku Apple odnotowano spadek wartości akcji aż o 4,6%. Sama produkcja w innych krajach może być znacznie droższa.

Powstały konflikt przyniesie zatem niezbyt optymistyczne wyniki. Konsumenci prawdopodobnie odczują jego skutki.

Źródło: pocketnow.com, pixabay.com

More Stories
Poznaliśmy wygląd Samsunga Galaxy S20 Fan Edition (Lite) 5G