0

W ostatnim czasie dużo informacji spływało do nas na temat nadchodzącego następcy świetnego Redmi Note 7. Najczęściej dane te dotyczyły jego specyfikacji, ale także pojawiały się pierwsze konkretniejsze zdjęcia urządzenia. Specyfikacja tak na dobrą sprawę nie zmieniła się w stosunku do poprzedniej generacji, nowością ma być poczwórny główny aparat z oczkiem 64 Mpx. Jednak najważniejszą, a zarazem najgorszą zmianą w całym tym telefonie było zdecydowanie się Redmi, a tak właściwie Xiaomi na układ MediaTeka. Na szczęście nie wszystko jeszcze stracone.

Owszem w jednej z wersji pojawi się MediaTeka jako główny układ napędzający cały telefon, natomiast według najnowszych informacji będzie to tylko w wersji Redmi Note 8 Pro. Natomiast podstawowa wersja, czyli Redmi Note 8 będzie miała już Snapdragona. Dobre rozwiązanie, choć Ci z Was, którzy liczyli na układ z linii 7xx będą rozczarowani. Według przecieków Xiaomi zdecydowało się w podstawowym egzemplarzu wprowadzić Snapdragona 665. Owszem i tak to jest lepsza wersja niż Snapdragon 660, który dodany był do Redmi Note 7, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i któryś z modeli układów z linii Snapdragon 7xx byłby znacznie lepszym dopełnieniem całej specyfikacji. Mimo wszystko Snapdragon 665 jest słabszym procesorem od Helio G90T, a przy tym według specyfikacji może nie obsługiwać aparatu 64 Mpx.

Tutaj pojawiają się kolejne pytania, czy w Polsce będą dostępne obie wersje smartfona? Czy jednak tylko podstawowa? Oznaczałoby to tylko niewielkie odświeżenie modelu sprzed kilku miesięcy, co może być dla większości fanów marki dużym rozczarowaniem. Jak na razie musimy wstrzymać się z konkretnymi osądami do oficjalnej premiery urządzenia, która ma nastąpić już za kilka dni. Dokładniej mówiąc 29 sierpnia bieżącego roku. Czekacie na Redmi Note 8 Pro? Dajcie znać co sądzicie o najnowszym smartfonie ze stajni chińskiego producenta.

Źródło: phonearena.com

Samsung Galaxy S7 Edge – czy warto kupić w 2019? [recenzja]

Wcześniejszy wpis

Pierwsze rendery OnePlus 7T

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy