0

Tegoroczna seria A od Samsunga wydaje się być dużym krokiem na przód. Konsumenci ciepło przyjęli usunięcie serii J na rzecz powiększenia rodziny A. Wyniki sprzedażowe są zadowalające – najchętniej wybierany jest model A50. Samsung postanowił kontynuować ten pomysł.

„Galaktyki” z serii A zapewniają Samsungowi dość szeroką grupę zadowolonych użytkowników. Nic dziwnego więc, iż producent zdecydował się na odświeżenie dwóch modeli. Nowe smartfony w rodzinie to Galaxy A50s, oraz Galaxy A30s.

 

Samsung Galaxy A50s

Kolejna generacja „pięćdziesiątki” zapowiada się na równie udaną propozycję w wyższej części średniej półki cenowej. Wielkość ekranu nie uległa zmianom – 6,4-calowa matryca Infinity-U (z kroplowym wcięciem) o rozdzielczości 1080×2340 px wykonana w technologii Super AMOLED. W ekranie zostanie zatopiony czytnik linii papilarnych. Front zatem nie zmienił się znacząco.

Plecki uległy lekkiej zmianie. Znajdziemy na nich wzór ułożony z figur geometrycznych. Dostępne będą kolory Prism Crush Black, Prism Crush White, Prism Crush Green i Prism Crush Violet. Podzespoły pozostaną bez zmian – znajdziemy tutaj Exynos 9610 wykonany w technologii 10 nm. Do kompletu dołączy 4 GB lub 6 GB pamięci RAM. Akumulator nadal będzie mieć 4000 mAh z szybkim ładowaniem 15 W.

Zmiany zajdą w aparatach oferowanych przez A50s. Główny moduł będzie mieć rozdzielczość 48 Mpx i przysłonę f/2.0. Dołączą do niego: czujnik głębi 5 Mpx, oraz szerokokątny obiektyw 8 Mpx o polu widzenia 123˚. Frontowy aparat otrzyma rozdzielczość 32 Mpx przy zachowanej przysłonie f/2.0.

Samsung Galaxy A30s

Model z mniejszą cyfrą w nazwie będzie bardzo podobny do wyżej wymienionego. Ekran ma również 6,4 cala, lecz rozdzielczość tym razem to HD+, czyli 720×1560 px. Jest to matryca Infinity-V Super AMOLED. Plecki otrzymają taki sam wzór jak w A50s, również w tych samych barwach. Nowością w A30s będzie czytnik linii papilarnych zaszyty w ekranie. W środku znajdziemy procesor Exynos 7904 z 3 GB lub 4 GB pamięci RAM. Bateria będzie taka sama jak w lepszym bracie – 4000 mAh z ładowaniem 15 W.

„Galaktyka” o numerze A30s otrzyma nowy zestaw aparatów – tylny zamiast podwójnego będzie potrójny. Do głównego modułu 25 Mpx z przysłoną f/1.7 do kompletu dodano: szerokokątny obiektyw 8 Mpx, oraz czujnik głębi 5 Mpx. Frontowy aparat nie ulegnie zmianie – nadal znajdziemy tu 16 Mpx moduł o przysłonie f/2.0.

Oba modele zapowiadają się zatem na bardzo ciekawe propozycje średniopółkowe. Samsung nie ogłosił jeszcze cen i dostępności. W naszym kraju powinny zostać przyjęte równie pozytywnie jak inne modele z rodziny.

Źródło: gsmarena.com

Samsung udostępnia paczkę GIF-ów próbujących wywyższyć SMS’y nad iMessage

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy datę premiery i cenę Motoroli RAZR

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android