0

W ostatnim czasie koreański producent telefonów postanowił stanąć po stronie osób “szkalowanych” przez fanatyków sprzętu z nadgryzionym jabłkiem w logo z powodu zielonych bąbelków wiadomości, udostępniając kilka GIF-ów.

Sytuacja nie jest nowa. Część użytkowników iPhone’ów żyje w nienawiści do posiadaczy telefonów z zielonym robocikiem i są przez nich uważani za “gorszych”. Wiadomości wysłane między użytkownikami Jabłek mają kolor niebieski, ale gdy systemem na telefonie odbiorcy nie jest iOS bąbelki mają kolor zielony. GIF-y mają być odpowiedzią na wyżej wspomniane zachowanie.

Każda animacja zawiera zielony dymek, i okazjonalnie pojawiają się też te niebieskie. Nie wszystkie jednak wyglądają normalnie. W większości są one niepokojące. W całej kolekcji można znaleźć – tak jak wyżej – prężący muskuły zielony bąbelek (sugerujący wyższość SMS’ów nad iMessage), lub jednorożec, który zmienia niebieski dymek w zielony, który swoją drogą może być dość prowokacyjny dla osób nietolerancyjnych.

Praktycznie każda animacja przedstawia wyższość zwykłych SMS’ów nad iMessage przez zielone bąbelki, zazwyczaj pokonujące te niebieskie. Według mnie, coś takiego może być odebrane jako kolejna prowokacja dla użytkowników sprzętu firmy z Cupertino. Używałem i jednego, i drugiego. W mojej opinii – bez żadnej różnicy

Samsung zapoczątkował również nowy hashtag – #GreenDontCare tworząc w ten sposób pewnego rodzaju “ruch oporu”, ale dla mnie jest to dobry pomysł. Jeden i drugi system ma wiele zalet, a ocenianie innych po kolorze wiadomości jest po prostu idiotyczne. Całą paczka zawiera około trzydziestu GIF-ów, lecz każdy jest zduplikowany, dzieląc się na te z białym tłem, oraz te bez tła. Łącznie udostępnili lekko ponad piętnaście animacji.

Według mnie, cały pomysł jest bardzo ciekawy, i na pewno bardzo oryginalny. Wciąż nie potrafię zrozumieć całego “hejtu” na posiadaczy smartfonów z Androidem, więc idea mi się podoba. Rozumiem, że są osoby, których i tak się nie przekona, ale dobrze, że jednak próbują. Jakie jest natomiast wasze zdanie?

 

Wszystkie gify można znaleźć tutaj

Czy Vivo NEX 3 naprawdę będzie rewolucyjny?

Wcześniejszy wpis

Nowe modele Galaxy A50s i A30s będą sukcesem

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy