0

Premiera najnowszego smartfona chińskiego producenta coraz bliżej, według już potwierdzonych informacji ta ma nastąpić już za nieco ponad tydzień. Dokładniej mówiąc 29 sierpnia, a jak to bywa w przypadku wyczekiwanych urządzeń, tuz przed oficjalną prezentacją można znaleźć na branżowych portalach zatrzęsienie przeciekowych informacji, część z nich zdążył już oficjalnie potwierdzić samo Xiaomi, jednak o Redmi Note 8 nie wiemy jeszcze wszystkiego.

To, że średniopółkowy phablet od Redmi zostanie wyposażony w układ MediaTeka mówiło się już od pewnego czasu. Nie do końca chcieliśmy wierzyć, że Chińczycy „zdradzą” Qualcomma na rzecz tajwańskiej firmy, a tutaj niestety wygląda na to, że faktycznie tak się stanie. Według najnowszych informacji w tym smartfonie pojawi się układ G90T, który ma być jednym z ciekawszych i mocniejszych procesorów od tej firmy, natomiast czy lepszy niż Snapdragon 710/730? Tutaj niestety jak na razie nie jesteśmy w stanie określić, dopóki telefon nie trafi w nasze ręce i nie będziemy mogli go przetestować. Zła wiadomość na początek, to teraz pozostały tylko dobre.

Po pierwsze przeciekowe informacje wskazują, że Redmi Note 8 w wersji Pro może być wyposażony w NFC, miejmy nadzieję, że faktycznie tak się stanie i trafi ta wersja do Polski. W przypadku Redmi Note 7 był to jeden z największych minusów, niemal idealnego średniaka. Drugą nowością będzie poczwórny aparat główny z oczkiem o matrycy 64 Mpx. Tutaj kolejne źródło potwierdza ten stan rzeczy, więc myślę że można ten element przyjąć za pewnik. Na koniec bateria, ta ma być większa niż w poprzedniku i urośnie do 5000 mAh, zakładając, że dostaniemy szybkie ładowanie taki stan rzeczy można zaliczyć na duży plus.

Jak na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać do 29 sierpnia i zobaczyć na ile te powyższe przeciekowe informacje będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Co sądzicie o połączeniu Redmi Note 8 i układku MediaTeka?

Źródło: phonearena.com

Już trwają prace nad Xiaomi Mi Band 5

Wcześniejszy wpis

TP-Link Neffos X20 wreszcie zadebiutował w Polsce

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy