0

Autorska nakładka od Xiaomi ma wielu zwolenników, chociaż też pokaźną grupę przeciwników. Można MIUI kochać albo nienawidzić, natomiast trzeba przyznać, że Chińczycy poszli w bardzo dobrym kierunku jeśli chodzi o swoją nakładkę. Ostatnie aktualizacje dopieszczały nowości, które pojawiały się przy okazji premiery MIUI 10. Natomiast teraz czekamy już na kolejną wersję oprogramowania, czyli MIUI 11? Kiedy zadebiutuje i jakie nowości przyniesie nam MIUI 11?

Po pierwsze nie mamy jeszcze oficjalnej zapowiedzi wcześniej wspomnianej nakładki. Informacje, które otrzymujemy bazują na przeciekach, lub niezbyt kompletnych, rzuconych w eter słowach poszczególnych pracowników Xiaomi. Jednak z tych elementów po złożeniu ich w jedną całość możemy rozrysować ogólny zarys najnowszej generacji nakładki od Xiaomi.

Jakiś czas temu Xiaomi zaimplementowało w swoich telefonach system reklam, który zdecydowanie nie przypadł do gustu większości użytkownikom nakładki, dlatego też w przypadku MIUI 11 Chińczycy zdecydowali się na dodanie specjalnego przełącznika, dzięki któremu całkowicie wyłączymy reklamy w telefonie. Same reklamy mają zostać również odpowiednio zoptymalizowane, by były mniej natarczywe i pojawiały się przede wszystkim  w autorskich aplikacjach Xiaomi. Kolejną nowością będzie zupełnie nowy tryb oszczędzania baterii. Ten ma być znacznie bardziej „radykalny”. Będzie wyłączać wszelkie moduły łączności, przełączy ekran w tryb monochromatyczny i zmieni rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Podobne rozwiązania od pewnego czasu stosuje już konkurencja, więc w świecie mobilnych technologii nie są w żadnym wypadku żadną nowością. Na deser pozostały zmiany związane z designem. Według zapowiedzi jednego z dyrektorów Xiaomi wszystkie ikony aplikacji mają przejść odświeżenie i mają lepiej komponować się z całym designem nakładki.

Jak na razie Xiaomi nie zdradza większej ilości szczegółów na temat MIUI 11. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zadebiutuje ona w niedalekiej przyszłości. Zresztą do tej pory Xiaomi zdążyło nas przyzwyczaić, że nowe MIUI debiutuje pod koniec wakacji. Czekacie na MIUI 11? Jakich nowości oczekujecie od Xiaomi? Dajcie znać co sądzicie w komentarzach.

Źródło: pocketnow.com

Meizu zaprezentuje kolejnego flagowca

Wcześniejszy wpis

Redmi Note 8 z poczwórnym aparatem? Mamy pierwszy render

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy