0

Huawei osiągnął wielką popularność głównie dzięki seriom smartfonów średniopółkowych, m.in. P Smart. Ta właśnie w tym roku została poszerzona o P Smart Z – urządzenie mogące zaskakiwać obecnością wysuwanego aparatu w tej cenie. Seria najwyraźniej zyska jeszcze jeden model.

P Smart’y przeszły całkiem ciekawą drogę zmian. Pierwszy z nich miał dość klasyczny wygląd ekranu, aby jego następca mógł poszczycić się notchem. Tegoroczny model posiada jakże popularny duet kroplowy notch + podbródek. Niedawno do serii dołączył smartfon z literką Z w nazwie, który wniósł na średnią półkę cenową dość nowatorskie rozwiązanie, jakim jest wysuwany aparat. Rodzina P Smart’ów nie osiągnęła jeszcze ostatecznego składu – nadchodzi Huawei P Smart Pro.

Ta nowinka pojawiła się w bazie danych Enterprise. Jak wskazuje nazwa ten smartfon ma być najmocniejszym w serii. Ekran będzie podobny formą do tego z P Smart Z – zostanie pozbawiony wcięcia, a otrzyma pewnie wysuwany aparat. Jego przekątna wyniesie 6,5 cala. Wnętrze będzie dość wydajne jak na średnią półkę – znajdzie się tutaj procesor Kirin 810, wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Użytkownik dostanie 64 GB pamięci na dane. Telefon otrzyma oczywiście skaner linii papilarnych, lecz specyfikacja ujawnia brak wsparcia dla NFC.

Telefon ma zostać zaprezentowany w najbliższych tygodniach. Okaże się wtedy czy „Pro” będzie tylko chwytem reklamowym, a może wywyższeniem w swojej klasie.

Źródło: gsmarena.com

Redmi Note 8 z poczwórnym aparatem? Mamy pierwszy render

Wcześniejszy wpis

Oppo Reno2 zostanie pokazany już 28 sierpnia

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android