0

Dla wielu osób najważniejszym elementem smartfona jest aparat fotograficzny. Obecnie nawet modele średniopółkowe oferują ten komponent na poziomie zadowalającym większość. Ta jakość idzie ona po części w parze z rosnącą liczbą obiektywów, zgodnie z dzisiejszą modą. Kolejna firma zamierza dołączyć do tego wyścigu.

Na początku tygodnia odbyło się wydarzenie przygotowane przez firmę Realme. Główną atrakcją tego dnia była premiera nowego poczwórnego aparatu. Na wystawie pojawił się smartfon szczelnie okryty pokrowcem, który miał eksponować możliwości nowego zestawu do fotografii.

Z czego zatem składa się ten układ? Główny obiektyw to 64 Mpx Samsung ISOCELL Bright GW1. Działa on podobnie do modułu z technologią Quad-Bayer. Wykorzystuje technologię Tetracell (wersja Samsunga Quad-Bayer firmy Samsung), a rozmiar piksela wynosi 0,8μm.

Do wsparcia obiektywu głównego służą 3 dodatkowe. Pierwszy to szerokokątny moduł 8 Mpx o polu widzenia 119˚ i świetle f/2.2. Kolejny to teleobiektyw do robienia zdjęć portretowych. Będzie on wspierać zoom dwukrotny i pięciokrotny. Najciekawszy wydaje się ostatni moduł, czyli macro. Posiada on przysłonę f/2.4, oraz duże pixele 1,75 μm. W praktyce będzie w stanie wykonać ostre zdjęcie z odległości nawet 4 cm.

Smartfon z takowym obiektywem ma zostać zaprezentowany w Indiach przed festiwalem Diwali, który rozpocznie się 27 października. Według zapewnień producenta wszystkie serie – Realme, Pro i X – mają otrzymać poczwórne aparaty. Omawiany dziś nie trafi do modeli Realme 5 i 5 Pro. Zapewne ujrzymy go w serii X.

Moduł wydaje się być ciekawy, a niedługo okaże się czy dogoni choć trochę topowych konkurentów.

Źródło: gsmarena.com

Samsung wypuści rewolucyjny laptop?

Wcześniejszy wpis

iPad Pro otrzyma brzydki aparat z iPhone’a?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android