0

Fani urządzeń chińskiego producenta najpewniej z niecierpliwością wyczekują najnowszych informacji związanych z nowym oprogramowaniem Huawei’a. Dla mniej wtajemniczonych czym jest EMUI? To autorska nakładka na system sygnowany zielonym robocikiem stworzona przez Huawei. Podobnych rozwiązań na rynku mobilnych technologii można znaleźć naprawdę wiele, natomiast wielu EMUI przypadło do gustu. Chińczycy starają się na bieżąco aktualizować swoją nakładkę, czego dowodem jest naprawdę długa lista urządzeń, która w niedalekiej przyszłości otrzyma update do EMUI 9.1.

Część użytkowników jeszcze oficjalnie nie miała okazji zapoznać się na swoim smartfonie z EMUI 9.1, a już za dwa dni oficjalnie możemy poznać jego pełnoprawnego następcę. Jako, że pod koniec sierpnia Androida Q najpewniej wyjdzie z bety, a Huawei zrównał numerację swojej nakładki z wersją Androida, więc w tym roku otrzymamy właśnie EMUI 10. Co prawda jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat oprogramowania. Liczę jednak, że w tym roku Huawei odświeży w znacznym stopniu design swojej autorskiej nakładki, która po prostu pod tym względem nieco kuleje. Czy tak się faktycznie stanie przekonamy się już 9 sierpnia.

Kiedy EMUI 10 pojawi się na smartfonach Huawei? Najpewniej w okolicach premiery Huawei Mate 30, która odbędzie się jesienią bieżącego roku. Które smartfony i w jakim czasie dostaną aktualizację tego jak na razie jeszcze nie wiemy, myślę że Chińczycy w niedalekiej przyszłości będą odkrywać kolejne karty związane ze swoją nakładką EMUI 10 jak i nowym system operacyjnym Hongmeng.

Źródło: pocketnow.com

Poznaliśmy konkretną datę premiery nowych iPhone’ów

Wcześniejszy wpis

JBL Tune 120 TWS – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy