0

W bieżącym roku Huawei może powiedzieć, że miał spore problemy. Dobre kilka miesięcy temu w sumie ni stąd ni zowąd gruchnęła informacja, że Donald Trump zawiesza współpracę pomiędzy chińskim gigantem, a amerykańskimi firmami. Dla Chińczyków był to faktycznie bardzo duży cios, większość technologii z których korzystali począwszy od platform Google, poprzez komponenty były tworzone w USA lub w firmach, które tworzą takie rozwiązania dla Ameryki. Minęło około półtora miesiąca, a Donald Trump wycofał się z ostatnich ustaleń i przywrócił możliwość współpracy dla Huawei.

Jak sami widzicie historia Huawei jest dosyć burzliwa i nie wygląda na to, że wszystko skończy się bez problemów. Dlatego też Chińczycy od pewnego czasu już przygotowują odpowiedź w postaci autorskiego systemu HongMeng. Jak na razie o samym systemie operacyjnym nie wiemy zbyt wiele prócz tego, że powstaje już od dobrych kilku lat, a ostatnie testy wskazują, że jest na ostatniej prostej jeśli chodzi o premierę. Według przecieków ma być zauważalnie szybszy od Androida a przy tym bardziej elastyczny. Jak w praktyce będzie wyglądać ten system operacyjny przekonamy się dopiero wówczas gdy pierwsze telefony pojawiają się na sklepowych półkach. Kiedy to nastąpi? Według najnowszych informacji nie będziemy musieli czekać zbyt długo na oficjalny debiut. Plotki mówią o końcówce bieżącego roku, kiedy i czy w ogóle smartfony z HongMeng na pokładzie trafią do naszych sklepów tego niestety nie wiemy.

Czekacie na najnowszą propozycję od chińskiego producenta? Myślicie, że nowy system będzie mógł namieszać na rynku mobilnych technologii? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o całej historii.

Źródło: phonearena.com

Bardzo ciekawy średniak Vivo zadebiutował na rynku!

Wcześniejszy wpis

Ruszyły sierpniowe promocje na urządzenia Huawei’a

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android