0

Z usług firm kurierskich korzystamy obecnie prawie wszyscy. Rosnąca popularność zakupów przez internet sprawiła, że kurierzy stali się częstymi gośćmi w naszych domach.

Wiąże się to niestety z kilkoma niedogodnościami takimi jak konieczność oczekiwania na kuriera w domu. Z tego właśnie powodu coraz więcej firm kurierskich wprowadza udogodnienia takie jak paczkomaty, dzięki którym możemy odebrać paczkę wtedy gdy mamy na to czas. Kolejnym, coraz popularniejszym udogodnieniem są aplikacje mobilne. W czasach, w których wszyscy korzystamy ze smartfonów ich używanie ma wiele korzyści. Jakich? Przekonajmy się.

Łatwiejsze śledzenie przesyłek

Podstawową zaletą aplikacji firm kurierskich jest możliwość śledzenia przesyłek. Doskonałym przykładem jest aplikacja InPost Mobile, w której wszystkie paczki połączone z twoim numerem telefonu są rejestrowane automatycznie. Każdą z nich znajdziesz w aplikacji, która pozwala na śledzenie trasy przesyłki. To jednak nie wszystko. W momencie, w którym zmienia się jej status każdy użytkownik aplikacji dostaje automatyczne powiadomienie push. Warto dodać, że dotyczy to zarówno przesyłek, które dostarcza kurier, jak i tych, które odbieramy w paczkomacie.

Przypomnienie o odbiorze paczki

Korzystanie z paczkomatów jest wygodne. Zdarza się jednak, że w pośpiechu codziennego dnia zapominamy o odbiorze paczki. Osoby, które posiadają aplikację firmy kurierskiej nie muszą się tego obawiać. Aplikacja przypomina bowiem o odbiorze paczki o określonej przez nas godzinie lub wtedy gdy znajdziemy się w pobliżu paczkomatu. Dzięki temu możemy odebrać paczkę “po drodze”, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Znajdź paczkomat lub placówkę

Zamawiasz paczkę i nie wiesz gdzie ją skierować? Z aplikacją InPost Mobile to nie problem. Za jej pomocą szybko znajdziesz bowiem wszystkie paczkomaty i punkty odbioru w twojej okolicy, dzięki czemu sprawnie wybierzesz ten, do którego ci najbliżej. Aplikacja pomoże ci również wyznaczyć najkrótszą trasę do wybranego paczkomatu lub punktu odbioru.

Szybkie i bezpieczne płatności

Zdarza ci się zamawiać przesyłki za pobraniem? W takim przypadku aplikacja kurierska również może ci pomóc. Nie tylko szybko znajdziesz kod niezbędny do otworzenia skrytki w paczkomacie, ale również zapłacisz za paczkę telefonem. To bezpieczna i szybka metoda, która jest jednocześnie prosta i intuicyjna.

Archiwizuj i nazywaj przesyłki

Oczekujesz na kilka paczek i chcesz wiedzieć gdzie znajdują się aktualnie twoje buty i zestaw narzędzi? Dzięki aplikacji możesz nadać poszczególnym przesyłkom własne nazwy, co pozwoli ci upewnić się co się w nich znajduje bez każdorazowego sprawdzania numeru przewozowego. Po dostarczeniu paczek możesz zaś archiwizować informacje na ich temat i sięgnąć po nie w przyszłości.

Podsumowując, aplikacje takie jak InPost Mobile to spore udogodnienie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić czas a jednocześnie mieć pewność, że nasze przesyłki dotrą do nas bezpiecznie i terminowo. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób decyduje się na instalacje darmowych aplikacji.

Ruszyły sierpniowe promocje na urządzenia Huawei’a

Wcześniejszy wpis

Sony Xperia 10, czyli próba wyróżnienia z tłumu

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Artykuły